Romet Kreek • 27. september 2011 kell 6:16

Aasia börsidel käib kergendusralli

Aasia aktsiaturud teevad täna tugevat tõusu.

Korea aktsiaturg on tõusnud 4,9 protsenti, Indoneesia 4,3 protsenti, Austraalia 3,1 protsenti, Jaapan 2,1 protsenti, Hiina 0,9 protsenti ja India 1,9 protsenti.

Teisipäev oli viimane päev, mil paljude Jaapani aktsiate ostmisega sai osa poolaasta dividendidest.

„Need, kes kahtlevad aktsiate hinnatõusus, ei näe erilist põhjust aktsiaid osta, kuid paljud ettevõtted maksavad jätkuvalt dividende ja investoritele see meeldib,“ ütles Tachibana Securitiese ärijuht Kenichi Hirano Reutersile.

Aasia aktsiaturud võtsid tõusu osas teatepulga üle USA käest, kus CNBC raporteeris, et on olemas detailne plaan Euroopa päästefondi võimendamisest kaheksakordseks ning et Euroopa Investeerimispank hakkab emiteerima võlakirju, et osta hädas olevate maade valitsuste võlakirju läbi Euroopa Keskpanga.

Üks Euroopa Liidu ametnik lükkas ümber CNBC uudise, öeldes, et see on veider. Kõnelused olevat alles varajases staadiumis ning EIB kaasataks vaid infrastruktuuri projektidesse.

„Kergendusralli võimaliku Euroopa võlaprobleemi lahenduse osas tõstab meeleolu ning Nikkei 225 indeks vallutas taas 8500 punkti taseme,“ ütles Monexi analüütik Toshiyuki Kanayama. „Kuid tõus peab jääma jätkusuutlikuks, et investorite kindlustunne kasvaks.“

Hetkel kuum