Indrek Kald • 29. september 2011 kell 9:41

EAS paneb aluse mentorvõrgustikule

5. oktoobril toimuva mentorluskonverentsi eesmärgiks on tuua kokku mentorlusega tegelevad ja sellest huvitunud inimesed ning teadvustada laiemalt mentorluse olemust ning võimalusi.

Rahvusvaheliste idufirmade puhul on lisaks heale ideele, meeskonnale ning algkapitalile reeglina vajalik ka kogenud nõuandjate ehk mentorite tugi, kes on alustajatele abiks nii oma kogemuste kui kontaktidega, teatas EAS.

"Vajadus heade mentorite järele on pidevalt suur ning erinevad algatused, mille eesmärgiks on kas uute ideede või ettevõtete tekitamine, nende jätkusuutlikkuse tagamine või kasvatamine ja arendamine, vajavad oma eesmärgi täitmiseks enamasti ka heade mentorite abi," kommenteeris EASi alustavate ettevõtete divisjoni direktor Dmitri Burnašev.

"Mentoriks sobib iga juht, kes omab avarat silmaringi ning rikkalikku kogemust nii ettevõtlusest kui ühiskondlikust tegevusest, omab kõrget sotsiaalset vastutustunnet ja soovib seda pagasit ka jagada," rääkis ta.

EAS loodab mentorluskonverentsiga panna aluse mentorvõrgustikule, mis hõlmab ka kolmandat sektorit. "Head mentorit ei vaja üksnes alustav ettevõtja, samavõrd oluline on arendada Eestis kolmanda sektori tegevust ning siingi on raske mentorlust üle hinnata," märkis Burnašev.

Mentorluskonverentsi korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. Registreeruda saab selle nädala reedeni. Swissotelis toimuv konverents on tasuta.

Konverents on osa 3.- 9. oktoobrini toimuvast üle-eestilisest ettevõtlusnädalast, mida korraldatakse eesmärgiga tõsta ühiskonna ettevõtlusteadlikkust ning täiendada ettevõtjate teadmisi. Nädala jooksul leiab Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas ning paljudes väikemates kohtades aset enam kui sada seminari, töötuba, konsultatsiooni ja ettevõtete külastust.

EAS on alustavate ettevõtete toetamiseks mõeldud ärimentorprogrammi vedanud 2004. aastast ning alustab sel sügisel uue grupiga. 2007. aastal alustati ka mittetulundusühendustele suunatud mentorprogrammi elluviimist, kuhu sellel sügisel oodatakse tegutsevaid ühendusi kandideerima juba neljandat korda.

Hetkel kuum