Anne Oja • 15. november 2011 kell 21:00

Kohus jättis SEBga sõdiva Grove Investi pika ninaga

Grove asutatud Baltic Panel Group läks 2008. aastal panga ja liisingufirma jäikuse tõttu pankrotti, sest liisitud tootmisliini ei õnnestunud pressi tekkinud mikroprao tõttu käivitada. Lepingutes kirjas olnud tarnija ning seadmete hooldaja ei leidnud pressi mahajahtumisel kokku tõmmanud mikropragu üles, ent liisingufirma ei lubanud tuua teisi firmasid kogu toodangu rikkunud õlileket otsima.

Seetõttu süüdistasidki Grove Investi omanikud SEB Panka ja SEB Liisingut 150 töötajaga Baltic Panel Groupi likviidsusraskustes ning põhjalaskmises aastatel 2007-2008.

Tallinna ringkonnakohus avaldas eile pärastlõunal otsused, millega jättis rahuldamata Grove Investi taotluse pankrotis Baltic Panel Groupi kaasamiseks kolmanda isikuna ning kahju hüvitamiseks. Kõik menetluskulud jäeti Grove Investi kanda.

Harju maakohus otsustas Grove Investi kahju hüvitamise nõude rahuldamata jätta tänavu 29. juunil.

Investeerimisfirma Grove Investi omanikud on praegu Petr Levin (40,90%), Pjotr Sedin (33,93%), Venemaal registreeritud Kylemore International Invest Corp (10,11%), Larissa Sedina ja Jüri Triletski (mõlemad 4,94%) ning Jaanus Reisner (1,80%). Varem kuulus enamusosalus ettevõtte juhile Pjotr Sedinile.

Hetkel kuum