Põltsamaa saeveski: uus aasta tuleb stabiilsem

Alyona Stadnik 30. detsember 2011, 11:12

Põltsamaa saekaater Sawmill of Sadala OÜ juht Valdo Kaselo ei usu, et saematerjali sektor langema hakkab, nemad on oma tootmismahu säilitanud.

"Meie oleme suutnud säilitada vana tootmismahu. Meil on lihtsalt omad kliendid, keda ma ka parematel aegadel oleme teenindatud. Ei ole kliente juurde võtnud ega ka vähemaks jäänud," kommenteeris Kaselo.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu värske statistika järgi on, et saematerjali toodangumahu kasv on peatunud. Kümne kuuga toodeti 1 189 000 kuupmeetrit saematerjali, see on möödunud aasta samast ajast 3% rohkem. Toodangumahu kasv on peatunud. Esimese kvartali kasv oli 13%, 6 kuuga 8%, oktoobris ja septembris on mahud 4% languses.

Kaselo lisas, et lepingutega ei ole neil ka probleemi ning esimene kvartal on ka juba müüdud. "Ma ei usu, et saematerjali sektor langema hakkab, aga aasta lõpp on igal aastal ära vajunud ning turud ei ole päris aktiivseks veel muutunud pärast suurt majanduslangust. See väike tõus, mis vahepeal oli, on maha rahunenud," märkis Kaselo.

Kaselo ei julgenud arvata, kas nüüd majanduslangus hakkab lõppema, aga loodetavasti muutub stabiilsemaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. December 2011, 12:37
Otsi:

Ava täpsem otsing