Kadri Põlendik • 2. juuli 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Palmér: kärbin, kust saan

Estonian Airi juht Jan Palmér tõdes, et töötajaskonna kärpimine tähendab ka juhatuse kärpimist, kui on see vähegi võimalik.

„Me oleme firmas üsna palju töötajad koondanud, peaaegu 50%. Ma pean tegema sama ka juhatuses. Seega ettevõtte juhatusse kuulub nüüd vähem inimesi. See on ainus taust,“ vastas Palmér küsimusele, miks otsustati Estonian Airi juhatusest taandada kommertsjuht Rauno Parras ja käitusjuht Jyri Ketola.

Parrase kohta ütles Palmer, et ta on oma ametis olnud väga hea ning konfliktiga ta ettevõttest ei lahkunud.

„Ma pean kärpima, kust saan. Me saame kommertsosakonnas hakkama nende inimestega, kes meil seal on. Meil ei ole plaane laienemiseks, praegu pigem häälestame end, et näha, kas suudame jätkuvalt ellu jääda,“ rääkis Palmér.

Palméri sõnul oli neil Parrasega arutelu, kust selgus, et viimane on isegi huvitatud uutest väljakutsetest. Parras ei saanud Äripäevale öelda, millised on tema edasised plaanid, märkides vaid, et kavatseb nüüd vähemalt kuu aega puhata.

Palmér kinnitas, et Estonian Airis on tulemas veel väiksemaid muudatusi. Näiteks on plaanis teha nii-öelda teine ring kulutuste vähendamiseks. „Me püüame õppida ja vaadata, kui palju inimesi meil on vaja, et ettevõtet elus hoida,“ sõnas Palmér.

Kasumiga on Estonian Airil praegu hästi. Juhi sõnul oldi juba mais kasumis ning ka juuni numbrid paistavad head. Palméri sõnul on ettevõte oma praegused eesmärgid täitnud. Samas tõdes ta, et restruktureerimine on läinud pisut kulukamaks, kui plaaniti, kuid üldine olukord on hea.

„Firma on hetkel heas vormis. Me näeme, et reisijate kindlus kasvab, inimesed ostavad pileteid Estonian Airilt ja see on meile oluline, et meil on turu toetus. Kasv toimub iga päev ja paistab lootustandev,“ nentis Palmér. Ta lisas, et ka reisijate arvu poolest on oodata juunis häid tulemusi, samuti on juuliks ja augustiks tehtud rohkem broneeringuid, kui oodati.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt