12. juuli 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Uus põlvkond vanade kannul

Mitmed suured advokaadibürood lõpetasid möödunud aasta varasemast väiksema käibenumbriga, aga samas ujusid vastuvoolu mitmed bürood, kelle meeskond on veel väike ja tegutsetud vaid mõned aastat.

Üks sellistest on advokaadibüroo Red, mis on asutatud alles 2010. aasta lõpus, kuid ettevõte on juba niivõrd palju arenenud, et omanikud said lubada endale möödunud aasta tulemuste pealt lubada dividenditulu. Juba ka Läti turul tegutsev Red pakub nn täisteenust äri- ja finantsõiguses.

"Dividend on advokaadibüroos partneri põhiline tulu," selgitab büroo partner Anton Sigal, "Kuna teenime kasumit, siis on võimalus seda ka jaotada. Advokaadibüroo eripära on ka see, et ei ole suuri investeeringuid, mida teha. Puhaskasum läheb väljamaksmiseks."

Võrreldes Redi kaht esimest majandusaasta aruannet, kasvas ettevõte käive mullu neljandiku võrra. Sigal täpsustab aga, et Red'i hinnanguline käibekasv oli tegelikult isegi ligikaudu 67% - esimene majandusaasta oli lihtsalt kolme kuu võrra pikem.

Kasvu taga on Sigali sõnul suur töö. "Oleme kõige kiiremini kasvanud ja tänaseks päevaks nii juristide arvu kui ka käibe poolest kõige suurem n-ö uue põlvkonna advokaadibüroo. Kui vaadata meie büroo partnerite keskmist vanust, oleme suhteliselt noored. Noorusega kaasneb suur isiklik panus töö tegemisel, kuid ka aktiivsem ja agressiivsem suhtumine büroo arendamisse," rääkis ta, tuues võrdluseks, et paljude tuntud advokaadibüroode vanemad ja staažikamad partnerid tegelevad pigem juba büroo juhtimisega ega osuta enam ise igapäevaselt õigusabi.

Sigali sõnul on Redi edu taga peale suurele isikliku panuse kombinatsioon konkreetsetest partneritest: "Olenemata ühistele väärtustele büroo arendamisel oleme iseloomult üsna erinevad ja ka meie töövaldkonnad on erinevad, mistõttu katame ära kõik kliendieelistused ja vajalikud valdkonnad."

Partnereid on kokku kolm. Sigal ise vastutab kohtu- ja muude vaidluste valdkonna eest. Ermo Kosk peamine vastutusvaldkond on finantsõigus ja pangandus. Gerli Kilusk tegeleb peamiselt väärtpaberituruõiguse ja äriõigusega. "Kui vaadata panust büroo käibesse, on kõik peamised valdkonnad kasvanud sarnases tempos," lisas ta.

Autor: Alyona Stadnik, Kiiev, Ave Lepik

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt