Indrek Kald • 20. september 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Flybe võib avada lennuliini Kuressaarest Stockholmi

Briti lennufirma Flybe võib avada Stockholmi ja Kuressaare vahelise regulaarse lennuliini.

Flybe müügijuht Skandinaavias ja Balti riikides Erik Lindholm kinnitas Saarte Häälele, et nad on põnevil tegevuse laiendamise võimaluste üle Eestis. "Flybe jääb Eestile truuks ja tegutseb aktiivselt koos kohalike kogukonnakeskuste ja turismiorganisatsioonidega selle nimel, et tulla peagi lagedale uute võimalustega," lisas ta.

Pärast 2011. aastal Põhja- ja Baltimaade turule sisenemist on Flybe järjekindlalt andnud märku oma soovist regioonis liinivõrku laiendada ja Kuressaare on üks neile huvi pakkuvaid sihtkohti.

Uue lennuliini võimaliku avamisega samuti kursis oleva sihtasutuse Saaremaa Turism nõukogu esimehe Margus Mölderi hinnangul oleks varem järele proovitud lennutihedus – kaks korda nädalas, neljapäeviti ja pühapäeviti – Stockholmi suunal piisav.

Tänaseks tegevuse lõpetanud Rootsi lennufirma Skyways alustas liinil Kuressaare-Stockholm 2005. aastal. Aprillist oktoobrini lendas nende 50kohaline propellerlennuk Fokker igal pühapäeval, kesksuvel lisaks ka neljapäeviti. Liin toimis neli aastat. Sügisel 2007 avas Estonian Air lennuliini Tallinn–Kuressaare–Stockholm. Kuressaarest viisid 2000ndate keskel rahvusvahelised lennuliinid ka Helsingisse (Finnair) ja Riiga (airBaltic).

Londoni börsil noteeritud Flybe Group on 1979 loodud Briti regionaalne odavlennufirma. Firma opereerib 180 lennuliini 65 Euroopa lennujaama vahel. Tänavu loodab firma teenindada enam kui seitset miljonit reisijat.

Kahe aasta eest alustas tegevust Flybe ja Finnairi ühisfirma Flybe Nordic, millest soomlastele kuulub 40%. Flybe Nordic opereerib Finnairi liini Tallinnast Helsingisse, lennates oma nime all lisaks ka Stockholmi Bromma lennujaama. Samuti on neil liin Tartust Helsingisse.

Eesti lennufirma Avies tegi selle aasta esimese kaheksa kuuga Kuressaare–Tallinna liinil 304 lendu, teenindades 6600 reisijat. Lendude keskmine täitumus oli 60%.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt