Saaremaa hotellid lennufirma Flybe plaani osas ettevaatlikud

Indrek Kald 31. jaanuar 2014, 16:49

Stockholm-Kuressaare liini avada sooviv lennufirma Flybe tunneb muret Saaremaa majutusasutuste leige koostööhuvi pärast.

Flybe'lt kommentaari Meie Maal saada ei õnnestunud, kuid lehele teadaolevalt on töös variant alustada lende Stockholmist Bromma lennujaamast.

Samas pole Kuressaare hotellid kuigi hästi kaasa tulnud lennufirmale garantiide andmisel, et tagada turistide voog. Kui pole lendajaid, siis lennufirma üksi ei taha kanda kogu kulu tühja lennu pealt, vaid soovib jagada seda potentsiaalsete kasusaajate ehk hotellidega.

Flybe on andnud Saaremaa spaa- ja muudele hotellidele kohtumistel garantiikirjad, kuid alla on neile kirjutanud vähesed hotellijuhid. Hotellid ootavad kindlust, et liin üldse tuleb, Flybe aga ei söanda omalt poolt enne lõplikku jah-otsust teha, kui garantiikirju pole.

"Loobusime garantii andmisest, sest me ei suuda praegu tagada mingit kindlat arvu voodeid lennuki peale, näiteks 60," sõnas Gospa juht Piret Trei.

"Kui meil ei ole kindlust, et lennuliin tuleb, siis pole meil olnud siiani valmisolekut seda allkirja anda. Asja jahvatatakse, olen kursis, aga see on veel toores. Loomulikult oleme huvitatud, et see liin tõeks saaks, sest kindlasti pikendaks see suvehooaega," sõnas ta.

Kuivõrd golfihooaeg vältab maist vähemalt oktoobri lõpuni, on Gospa huvitatud läbirääkimiste jätkamisest.

Saaremaa Spa Hotellid oma mitme majaga oli esialgu samuti lepingust äraütlejate seas. "Mitte keegi pole siini alla kirjutanud," teadis hotellide müügi- ja turundusjuht Villi Pihl.

"Kuid kohtusin Flybe tegelastega [Helsingis] Matka-messil ning mõtlesime välja uusi lahendusi. Pole jõudnud neid teistele hotellidele veel edastada," lisas ta.

Pihli sõnul on nad koostööst loomulikult huvitatud. "Ühel hetkel, kui teised loobusid, Johan Spa nende hulgas, siis me ei saanud nii suurt riski enda peale võtta. Flybe suveplaanis oli algselt kaks lendu nädalas, lennukis on 64 kohta," nentis ta.

"Ma arvan, et meie oleme sellest koostööst kõige rohkem huvitatud, seda enam jätkame läbirääkimisi koostöö õnnestumise nimel," ütles Pihl.

Arensburgi hotelli juht Terje Nepper, kes on lennuliini käivitamise asja ise ajanud, ütles Meie Maale, et Arensburg oli nõus Flybele kohad garanteerima, "kuid hetkel on läbirääkimised pooleli."

Saaremaa turismikorraldajate hinnangul on sobivaimad lennupäevad Stockholmi-Kuressaare liinil neljapäev ja pühapäev. Regulaarse lennuliini avamine on kõneks olnud juba üle aasta.

Flybe Nordic on Briti odavlennufirma Flybe ja Finnairi tütarfirma, mis lendab 28 lennukiga 35 sihtkohta. Saaremaalt Rootsi lennataks propellerlennukiga ATR 72-500.

Praegu lendab Flybe Tartust Helsingisse ja Tallinnast Stockholmi Bromma lennujaama.

Bromma on Stockholmi kesklinnale kõige lähedamal asuv lennujaam, kust enamasti tehakse Rootsi riigisiseseid lende. Ainsad välisliinid viivad Tallinna, Helsingisse, Brüsselisse ja Aarhusi Taanis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. February 2014, 08:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing