Raido Neemre • 29. november 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Hiina valitsus keelustab Bitcoini?

Bitcoini viimaste kuude astronoomilise kasvu taga seisab ülisuur nõudlud digitaalraha järele Hiinas, mis rõhutab rahvuslikku huvi digitaalse valuuta kui alternatiivse investeeringu järele. Sellest tulenevalt on tekkinud küsimus, kas valitsuse sekkumine on vaid aja küsimus?

Bitcoin tõusis täna uutesse kõrgustesse, olles 1242 dollarit, enne seda oli Bitcoini väärtus 1180 dollari ringis. 

Iseseisva hinnastamise veebilehe Bitcoin Average andmetel moodustab Hiina praegu 62% globaalse turu mahust.

Taevasse sööstnud nõudluse kasv viiis hiljuti Hiinas baseeruva BTC China Mt Goxi, mahult maailma suurima Bitcoini vahetuspunkti ülevõtmiseni, kuna hullus jätkab laienemist.

“Hiinal on juba selline kultuur, mistõttu on digitaalne valuuta äärmiselt kiirelt omaks võetud,” sõnas  Bitcoin Foundationi asutaja ja juhataja CNBCle.

Jüaanil põhineva Bitcoinidega kauplemise maht kasvas 30 korda viimase kahe kuu jooksul, mis näitab selgelt Hiina huvi toote vastu ning mis aitas viia Bitcoini väärtuse kolmapäeval Mt. Goxi vahetuspunktis esimest korda üle 1000 dollari. Ostjad peaksid siiski jääma ettevaatlikuks: Hiina on ka varem võtnud kasutusele meetmeid virtuaalvaluuta ohjeldamiseks.

2009. aastal viis valitsus sisse seadused, mis keelasid digitaalse raha kasutamise materjaalse põhivara soetamiseks. Seaduste eesmärk oli vähendada entusiasmi Q Coini, digitaalse raha, mida kasutati Tencenti veebipõhise kiirsõnumite saatmise teenuse, Tencent QQ, eest maksmiseks. Q Coini algne eesmärk oli maksta online mängude eest, kuid see levis kiiresti ka laiemale turule.

The New York Times kirjutas eelmisel nädalal, et Hiina Rahvapanga asekuberner Yi Gang ütles majandusfoorumil, et Hiina keskpangal oleks lähiajal võimatu aktsepteerida Bitcoini kui seaduslikku finantsinstrumenti. Yi sõnul ei keela aga keegi inimestel Bitcoini turul kaubelda – märk, mida paljud tõlgendavad kui potentsiaalset ohumärki.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt