Rainer Saad • 18. jaanuar 2013
Jaga lugu:

Päev börsil: Hiina kasv ületas ootuseid

Aasia börsid tõusid täna pärast Hiina neljanda kvartali majanduskasvu, mis tuli parem kui analüütikud olid oodanud. Jaapani Nikkei börsiindeksile oli käesolev nädal kümnes järjestikuline tõusunädal.

Võrreldes eelmise aastaga, kasvas Hiina majandus neljandas kvartalis 7,9 protsenti. Analüütikud ootasid majanduskasvuks 7,8 protsenti.

Jaapani börsiindeks Nikkei rallis täna 2,9% ning on tõusnud kümnendat nädalat järjest. Investorite tähelepanu on Jaapani keskpanga järgmise nädala kohtumisel. See võib anda tooni ka aktsiatele, kuna keskpank võib jätkata varade ostmise programmi seni, kuni on jõutud 2 protsendilise inflatsioonini.

Suurimat tõusu tegid Nikkei indeksis eksportivate ettevõtete aktsiad. Canon tõusis 2,9%, Honda Motor 3,1%. Panasonic 5.3% ning Sony 12,2%.

Hongkongi Hang Sengi indeks tõusis 0,9%, Hiina Shanghai indeks 1,3%.

Euroopa börsid avanevad nõrgemalt, kuna Briti peaminister David Cameron jättis ära tänase kõne, millega ta lubas selgitada, milline saab olema Suurbritannia tulevik: kas Euroopa Liidus või väljaspool seda. Kõne ärajätmise põhjuseks oli pantvangikriis Alžeerias.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum