28. jaanuar 2013 kell 10:16

Mart Laari kolm nõuannet tippjuhile

Endine peaminister, tänane riigikogu liige ja IRLi auesimees Mart Laar vastas Äripäeva küsimusele, keda ta usaldab ja keda kuulab, lühidalt: oma naist.

Millised aga on Laari kolm soovitust, mida peaks järgima tippjuht?

Esiteks pead teadma, mida tahad teha. Väga selged sihid seadma. Enne, kui üritad, peavad olema teadmised, samas ka läbi mõeldud, mida teed.

Teiseks peab olema julgust otsuseid langetada. Kui julgust pole, siis ei ole ka tippjuhti. Sest kui sa oled tippjuht, ja pead otsustama halva ja veel halvema vahel - elu mängib ikka ette ebameeldivaid situatsioone ja su kaardid on väga viletsad - siis peab nendega mängima, tegema otsuseid. Kõige rumalam ongi otsustamatus.

Kolmas on kindlasti hea meeskonna valimine, igas mõttes. Alates sellest, kes on sinu nõunikud, kes peavad olema kindlasti oma ala targemad inimesi. Pead omama julgust neid kuulata ja usaldada. Oma lähedased tuleb ka võimalikult hästi valida, üldiselt peaminister võib lugeda õnnestunuks, kui ta pärast ametiaega julgeb ise vaadata peeglisse. Kui ta naine ja lapsed endiselt räägivad temaga, siis on ta oma ametiga hakkama saanud.

Autor: Ave Lepik, Laura Mallene

Hetkel kuum