Analüütikud kartsid konkurentsi ja laienemist. “Tallinna Kaubamaja näitas IV kvartalis jällegi head kasvu, kui müügitulu suurenes 6,6 protsenti. Peamine on siinkohal, et põhiline kasumi allikas, mis on supermarketite üksus Selveri näol, näitas 4,6protsendilist käibe kasvu, kui III kvartalis oli kasvu ainult 0,3 protsenti. Osa kasvust võib siiski kirjutada novembris ja detsembris värskelt avatud uute Selveri kaupluste arvele. Tallinna Kaubamaja kasumit ootame eelmise aastaga võrreldes sarnasel tasemel,” kirjutas LHV Pank balti börsiettevõtete neljanda kvartali tulemuste eelvaates.
Tulemusele mõjus kehvasti Selverite puhaskasumi 21,4protsendine vähenemine, 3,5 miljonile eurole. Selver avas uusi poode, kus kulud tehti kohe, tulude lisandumine ehk poodide sissetöötamine võtab aga aega. Selverite käive kasvas aastaga 4,7 protsenti, 86,9 miljonile eurole. Uute kaupluste avamine IV kvartali lõpus ei jõudnud kogu Selveri keti müügitulemustele veel olulist mõju avaldada. Lätis, kus Selveri projektid on külmutatud, teenis ettevõte neljandas kvartalis 0,6 miljoni eurose kahjumi.
2013. aastal on kavas jätkata aktiivse laienemisega. Sõlmitud on nelja uue kaupluse üürilepingud, kaupluste avamine on kavandatud 2013. aastasse, teatas ettevõte börsile. Tõenäoliselt lisandub veel uusi kauplusi.
Selveekspress ei asenda kassapidajat. Selver laiendas ka iseteeninduslahenduse Selveekspressi levikut. Selveekspressi vahendusel tehti olenevalt kauplustest kas üle või alla 15 protsendi kogu ostudest.
“Selveekspress on alternatiiv tavapärasele ostlemisele,” ütles Selverite juht Andres Heinver. “Väga pikka perspektiivi ei tea, aga praegu traditsioonilisele ostlemisele ohtu pole ja kassapidajad tööta ei jää.”
Kaubamajade kasum kasvas aastaga viis protsenti, 2,4 miljonile eurole ning käive kasvas 2,9 protsenti, 26 miljonile eurole.
Autokaubanduse kasum vähenes 9,9 protsenti, 0,3 miljonile eurole ja käive kasvas 48,9 protsenti, 9,8 miljonile eurole. Jalatsikaubanduse kasum kasvas 3,5 protsenti, 0,2 miljonile eurole ja käive 2,6 protsenti, 4,1 miljonile eurole. Kinnisvara kasum kasvas 23 protsenti, 1,9 miljonile eurole.
Plaanide järgi on 2013. aastal kavas avada mitu kaubanduskinnisvara arendust, eriti Tallinna piirkonnas. Juhul, kui oluline osa arendustest peaks realiseeruma, on laienemistempo elanikkonna sissetulekute kasvust kiirem ja konkurentsisurve kaubanduses kasvab, kirjutas ettevõte kvartaliraportis. Analüütikute hinnangul on väiksemate toidukaupluste müügimahud languses, kuid suurpoodides on kasv endiselt küllaltki tugev, viidates suuremate kauplusekettide konkurentsiedule. Konjunktuuriinstituudi tarbijabaromeetri näidud 2012. aasta detsembris ja 2013. aasta jaanuaris paranesid.