Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Teie eraelu jälgijaid on FBs enam kui arvate
Eestis kasutab statistika järgi Facebooki varsti juba 500 000 inimest, nii et kontroll selle üle, kes, millal ja kui palju inimese kohta infot saab, kipub kaduma.
Keskmiselt on Facebooki kasutajal päris suur sümboolne kapital, veidi alla 300 sõbra, kuid kui privaatsusseaded on jäetud üsna avalikuks, võib kolmesajale mitu nulli lõppu kirjutada, kirjutab ajakirja Kaja värskes numbris Tartu Ülikooli meedia ja kommunikatsiooni doktorant Maria Murumaa-Mengel. Tavaliselt neid tuhandeid jälgivaid silmapaare ei tajuta.
Sotsiaalmeedias leiduvat materjali kasutatakse inimese kohta mingite otsuste tegemiseks üha enam. Informatsiooni otsivad internetist tööandjad, õppejõud, potentsiaalsed äri- ja romantilised partnerid ning sõbrad-tuttavad. Koguni 70% Microsofti korraldatud uuringus osalenud personalijuhtidest väitis, et on lükanud kandidaadi tagasi informatsiooni (ebasobivate piltide, foorumipostituste jms) tõttu, mis internetipõhises taustauuringus esile kerkis.
Mis toimub Facebookis ja kuidas end hiigelauditooriumi eest kaitsta, loe edasi ajakirja Kaja värskest numbrist. Tellijad saavad artiklit juba veebis lugeda: http://kaja.aripaev.ee.
Augusti lõpus hakkas Saue vallas Laagris tööle rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine moodne tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.