Rivo Sarapik • 20. veebruar 2013 kell 11:35

Ansip kritiseerisIRLi ministri tööd

Peaminister Andrus Ansip kritiseeris IRLi kuuluva siseministri Ken-Marti Vaheri tööd politsei- ja piirivalveameti juhi leidmisel.

"Ammugi ma ei oleks korraldanud konkurssi, millle tagajärjel heidetakse varju kolmele väga tublile ja väga võimekale inimesele," sõnas ta.

Ansip hindab enda sõnul avalikul konkursil osalenud kolme kandidaati - Erkki Koorti, Tõnu Hunti ja Tarmo Miilitsat - kõrgelt ning tal on oma eelistus, kellel ta näeks suurt potentsiaali töötada ka ameti juhina.

"Mina pean neid kõiki kolme väga võimekateks inimesteks. Ma usun, et nendel on võimeid karjääriredelil edeneda. Praegu nad töötavad number kahena, neil on kindlasti kõigil võimet töötada ka tippjuhina, number ühena," sõnas minister riigikogu ees küsimustele vastates.

Ameti juhi positsiooni politiseerimist nimetas peaminister spekulatsiooniks. Sellele ohule viitas ka ameti senine juht Raivo Küüt, vahendab ERR.

"Organisatsioonis sees on olemas väga võimekad kandidaadid, kes võiksid ja peaksidki selle koha täitma ja selles suhtes ma näen, et on teatud politiseerumise oht praeguses situatsioonis," kommenteeris Raivo Küüt.

Politsei- ja piirivalveameti praeguse peadirektori Raivo Küüdi ametiaeg lõpeb 1. märtsil.

Peadirektori kohale kandideerimiseks laekus kuus avaldust, teise vooru pääses kolm kandidaati, kellest siseministeeriumi hinnangul sobivat kandidaati ei leitud.

Siseminister Ken-Marti Vaher ei näe konkursi luhtumises traagikat, sest nii mõnigi kord on riigiameti juhti otsitud pikalt, vahendas Aktuaalne Kaamera.

Endine politseiametnik ja praegune riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Andres Anvelt leidis: "Praegu minule vähemalt tundub see ullikeste ärakasutamisena, see tähendab, et mittemugavad kandidaadid kõrvaldati ära, öeldes, et see on läbi kukkunud ja need kolm inimest ei sobi ning nüüd teeme sihtotsingut. See tähendab, et keegi oli algusest peale sihtotsingus olemas."

 

Hetkel kuum