Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kastein: EASi otsus on lühinägelik
Saku Õlletehas ASi juht Margus Kastein sõnas, et EASi otsus loobuda edukate ettevõtete toetamisest on lühinägelik.
„Lihtsalt selekteerida ettevõtteid, et kes on suur ja kes väike, on natuke lühinägelik. Suurtel ettevõtetel võib kuluda raha projekti jaoks, mille peale endal hammas ei hakka,“ sõnas Kastein. „Võtame kas või infrastruktuuri või keskkonnaga seotud teemad. Isiklikult hindan seda otsust läbimõtlematuks.“
Saku Õlletehas EASilt toetust saanud ei ole. „Julgen spekuleerida, et alkoholitööstust käsitletakse väga konservatiivselt igasuguste abiprogrammide projektide toetamisel,“ sõnas Kastein.
Kui seni kohtles Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus kõiki abitaotlejaid võrdselt, siis edaspidi rahakad ja ise hakkamasaavad ettevõtted enam toetust ei saa.
Tänane leht kirjutab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) suunamuutusest, millega jäävad edaspidi toetustest ilma nii riigile kuuluvad monopoolsed ettevõtted kui ka edukad, dividende maksvad ettevõtted.
Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepa hinnangul seab EASi kava loobuda osa ettevõtete toetamisest Eesti ettevõtted välisturgudel ebavõrdsesse olukorda võrreldes meie naaberriikidega.
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.