10 aprill 2013

Opel saab GMilt 4 miljardi eurose rahasüsti

USA suurim autotootja General Motors kinnitas enda pühendumist Opelisse, lubades 2016. aasta lõpuks investeerida neli miljardit eurot raskustes autotootjasse.

GM loodab enda Euroopa üksuselt sel aastal kergelt paremaid tulemusi, kuid mitte piisavalt, et vältida 14. järjestikust kahjumlikku aastat kontinendil, kus autoturg on praeguseks kukkunud ligi kahe aastakümne põhja, vahendab Reuters.

Seni on püsinud spekulatsioon, et GM võib kanda Opeli varad enda bilansilt maha ühisesse ettevõttesse raskustes Prantsuse autotootja PSA Peugeot Citroeniga või üldse kaalub Opeli mahamüümist.

"Ülemaailmse autotootjana vajab GM tugevat kohalolekut Euroopas. Seda nii disaini kui arenduse ning tootmise ja müügi mõistes," kommenteeris firma tegevjuht Dan Akerson Opeli peakontoris Rüsselsheimis. Ta lisas, et Opel on nende edus võtmetähtsusega ja naudib täielikku toetust emafirmalt.

Küll aga ei olnud Akerson nõus kommenteerima, kui küsiti, kas 4 miljardi eurone investeering garanteerib, et Opel püsib täielikult USA autotootja omanduses.

General Motorsi tegevuskahjum Euroopas paisus läinud aastal 1,4 miljardi euroni, olles aasta varem veel 500 miljonit. Firma ei plaani kasumlikkust saavutada enne kümnendi keskpaiga möödumist.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum