Indrek Kald • 7. oktoober 2013 kell 6:17

EAS ootab algajaid ettevõtjaid taas mentorprogrammi

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ootab ambitsioonikaid ja eksporditurule suunatud alustavaid ettevõtjaid liituma ärimentorprogrammiga.

EASi ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse direktori Aivar Roobi hinnangul napib mikroettevõtjatel tihti oskusi oma tegevusi planeerida. "Hakatakse kiirelt tegutsema operatiivsete probleemide lahendamise ja n-ö tulekahju kustutamisega, aga ei leita aega pikemaajaliste läbimõeldud sihtide seadmiseks ja teadlikuks ettevõtte arendamiseks. Kogenud juhendaja käe all õpib alustaja selliseid vigu vältima ning hindama ka riske, mida sageli ei osata teha, kuigi äriidee võib iseenesest olla suurepärane," selgitas ta.

Programmi läbinud ettevõtja Kairit Pihlak OÜst Ökokosmeetika kinnitas EASi pressiteate vahendusel, et mntorprogramm oli hea sissejuhatus ärimaailmas orienteerumiseks. "Andis enesekindlust ning õpetas praktilist toimetulekut erinevates küsimustes, analüüsima enda nõrkusi ning oskust suunata tegevust olulisele," märkis ta.

Alates 2004. aastast on mentori abiga oma ettevõtet tugevdanud enam kui 300 alustavat ettevõtjat. 11. oktoobril lõpetab programmi järjekordne lend ehk 28 ettevõtjat. Mentoreid on programmis osalemas ligikaudu 40.

Ärimentorprogrammi saavad kandideerida nii alustavad ettevõtjad kui mentori kandidaadid, täites EASi veebis oleva ankeedi. Kandideerida saab kuni 1. novembrini.

Programmi rahastab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Hetkel kuum