11. veebruar 2014 kell 9:45

Mis kasu andis India-visiit Juhan Partsiga?

Majandusminister Juhan Parts käis eelmisel nädalal koos kaubanduskoja äridelegatsiooniga Indias. Küsisime, millist kasu visiidist tõusis.

Marko Lastik, Estonian Spiriti ja Freselle Container Terminali juhatuse liige:Indias läks meil suhteliselt hästi ja tagasi tulime paljude uute plaanide ja mõtetega. Indias huvitusime piirituse ja alkoholi tootmisest ning logistikast ja ekspedeerimisest. Estonian Spirit müüb toodangut Indias juba kolmandat aastat viies suuremas linnas. Visiidil kohtusime mitme suure restorani ja hotelliketi esindajaga. Kasutasime maksimaalselt ära kõikide kohtumiste kontaktid ja saime juurde palju uusi ideid. Vaatame, kas need kontaktid viivad ka edasise koostööni. Valmistume Indias turule minema ka mahetoodete valdkonnas, viinaga Moe Mahe 1886. Samuti on juba kindel, et sellest aastast laiendame oma tegevust teistesse linnadesse.

Elmo Somelar, Scarpio OÜ ja Uptravel OÜ omanik:Meie huvi oli põhiliselt turism ja maitseained. Kogusime väga palju kontakte, eks nüüd ole näha, kuidas ja kellega saab konkreetselt koostööd tegema hakata. Turismis huvitusime peamiselt inimeste Eestisse toomisest ja rääkisimeettevõtetega, kes on sellisest koostööst huvitatud. Need kontaktid olid asjalikud ja tõsiselt võetavad.Tuleb siiski arvestada, et India on niivõrd suur riik, et konkreetse koostööni jõudmiseks kulub kindlasti aega. India on tohutu potentsiaaliga ja see, et Eesti püüab Indiaga kontakti luua, on õige ja kasulik. Oleme varem India partneritega koostööd juba teinud, kuid äridelegatsioon andis kohtumistele kindlasti kaalu juurde. India ärikultuuris on tohutult sidemeid ja ministri kohalolek lisas meile kindlasti tõsiseltvõetavust juurde.

Indrek Tiidemann, KL-Project OÜ omanik:Vahetasin Indias nii palju kontakte, et lõpuks said mul visiitkaardid otsa. Kokku sain kontakte umbes 50. Suur osa neist on kindlasti konsultandid ja õnneotsijad, kuid arvan, et mõni on ka täiesti tõsiselt võetav ja potentsiaalne koostööpartner.Tegelen jäätmekäitluse ja biogaasi tootmisega. Õnnestus käia Delhis prügimäge vaatamas – vaatepilt oli lausa uskumatu, ma pole enne sellist asja näinud. Meie prügilatega ei anna võrreldagi. Käisin 2009. aastal Ansipiga äridelegatsiooni liikmena Saksamaal, sealsetest kontaktidest kahjuks asja ei saanud. Seda sellepärast, et Saksamaa on väga arenenud riik ja meil ei ole talle pakkuda seda, millest ta huvituks. See-eest on arenevatel turgudel nagu India kõvasti potentsiaali.

Autor: Eliisa Matsalu, Indrek Kald

Hetkel kuum