Inga Jakobson • 14. veebruar 2014 kell 12:06

Turundusnipp: armuõun on tavalisest kuus korda kallim

Nutikas turundusnipp ja ilus pakend tõstsid Prismas müügil olevate Sõbrapäeva õunte kilo hinda 600% tavaõuntega võrreldes.

Üks värvikas õun värvikas karbis, pakendi külge tehtud ümmargune auk, et ostjad sisu ka näeksid. August paistab aga välja õun, mille nahal ilutseb romantiline „I love you“. Nutika tehnoloogia abil on armuavaldus jäädvustatud täiesti tavalise ja ka endiselt söödava Jonagold sorti õuna koorele.

“Need toredad õunad on meil valikus olnud nädala jagu ja tegemist on ühekordse ostuga sõbrapäevaks,” kommenteerib toodet Prisma Peremarketi ostujuht Tiia Karu, kelle sõnul tuli mõte klientidele sõbrapäevaks midagi põnevat ja tervislikku pakkuda koostöös tarnijaga.

„Sõbrapäeva õunad on Prismades müügil hinnaga 1.49 ja loodame, et need rõõmustavad ka klientide südameid,” jätkab Karu. Emotsiooni tekitavad armastuse õunad küll. Nendest mööda kõndides jääb nii mõnigi ostja vähemalt uudistama.

Karu sõnul erinevad Sõbrapäeva õunad tavalistest vaid kirja ja pakendi poolest. Mõeldes kuludest, mis tavaliselt Sõbrapäeva kingitustega kaasnevad, ei tundu tüki hind 1,49 eurot üldse kallis olevat. Pigem on tegemist väga soodsa ja visuaalselt efektse kingitusega.

Ainult et armuõuna keskmiseks kaaluks on 230-250 grammi, mis tähendab et toote kilo hinnaks oleks Prismas pea 6 eurot. Kõrval letis on samast sordist õunad, pakendamata ja ilma „I love you“ kirjata ehk täitsa tavalised Jonagoldi õunad. Nende ühe kilo hinnaks on 1,09 eurot.

Sellised õunad on müügil ka Rimi ja Selveri kauplustes. "Kusjuures kiri ei ole õunale hiljem lisatud. Tehnoloogia on selline, et veel toorele õunale pannakse külge žabloon. Õun ise kogub valguse käes küpsedes värvi, aga tekst jääb roheline. Hiljem võetakse šabloon ära ja õunale jääbki kiri," rääkis Selveri avalike suhete juht Annika Vilu.

Hetkel kuum