Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tony Blair on Pärsia lahe naftariikide palgal
Hiljuti on päevavalgele tulnud uued tõendid Briti ekspeaminister Tony Blairi isiklikest ärihuvidest Lähis-Idas. Sellega seoses nõutakse tema tagasiastumist erivolitustega saadiku kohalt selles regioonis, vahendab The Guardian.
Blair kinnitas hiljuti plaani avada Araabia Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis oma kontor. Väidetavalt on talle pakutud ka tööd Omaani pikaajalise arengunõustajana.
Juba praegu nõustab Blair AÜE investeerimisfirmat Mubadala. See töökoht on loonud olukorra, kus ekspeaministrit ei nähta enam Briti rahvuslike huvide esindaja, vaid Ühendemiraatide palgalise töötajana.
Abu Dhabis on Blairi üheks kontaktisikuks kroonprints Mohammed bin Zayed Al Nahyan, kes ootab brittidelt vastupanu fundamentalistlikule Moslemivennaskonnale. Samuti sahistatakse kuluaarides, et Blairi järgmiseks kliendiks on Egiptuse marssal ja valitsusjuht al-Sisi, kes mullu kukutas demokraatlikult valitud islamistliku presidendi Morsi.
Blairi esindajad kinnitavad aga kategooriliselt, et mehel pole mingit kavatsust Egiptuse olukorra pealt raha teenida.
Briti meediaettevõte Daily Mail and General Trust plaanib lõigata kasu tõusvast Suurbritannia kinnisvaraturust. Selleks plaanitakse teha Zoopla Property Group, kellele kuuluvad kinnisvara veebilehed Zoopla ja PrimeLocation, aktsiate avalik pakkumine.
Pärast Suurbritannia keskpanga (BoE) juhi Mark Carney avaldust valmistuda kõrgemateks intressimääradeks hakkasid investorid tulevikutehingute turul panustama intressimäära tõusule 2015. aasta lõpus.
Globaalne nõudlus nafta järele tõuseb järgmisel aastal 5 aasta kiiremas tempos. Hiina naftatarbimine laieneb ning arenevate riikide majandused tugevnevad, teatas Rahvusvaheline Energiaagentuur.
Araabia Ühendemiraadid, Bahrein ja Saudi Araabia kutsusid Katarist oma saadiku tagasi, kuna süüdistavad Katari oma siseasjadesse sekkumises. Katari börs reageeris sellele langusega.
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.