Briti majanduse uus hitt – seks ja narkootikumid

Mait Kraun 30. mai 2014, 19:38

Eelmine nädal teatas prostitutsiooni ja narkootikumide lisamisest sisekogutoodangu arvestusse Itaalia. Sama otsustas teha ka Suurbritannia, lootes edaspidi oma kasinat majanduskasvu turgutada.

Esimest korda Briti ajaloos mõõdavad statistikud narkokaubanduse ja prostitutsiooni koguväärtust majanduses. Suurbritannia statistikaamet leidis, et seni arvestamata prostitutsioon ja narkokaubandus moodustavad sisekogutoodangust umbes sama suure osa nagu kirjastused ja ajaleheväljaanded kokku, vahendab The Guardian.

Ebaseaduslikud narkootikumid ja prostitutsioon lisasid 2009. aastal Briti majandusele hinnanguliselt 9,7 miljardit naela (umbes 12 miljardit eurot). See on Briti statistikaameti sõnul 0,7% Suurbritannia SKP-st. Võrdluseks – Eesti riigieelarve 2014. aastaks on veidi üle 8 miljardi euro.

Kuna maksulaekumiste järgi ei saa narkokaubanduse ja prostitutsiooni osa harjumuspäraselt arvutada, siis on Inglismaa Statistikaametil eraldi rehkendused, mille järgi nende osakaalu majanduses hinnatakse.

Arvestuste kohaselt oli 2009. aastal Suurbritannias kokku 60 879 prostituuti, kellel oli keskmiselt 25 klienti nädalas. Iga külastuskord läks kliendile maksma keskmiselt 67,16 naela. Nende numbrite korrutamisel saadaksegi prostitutsiooni kogukäive, vahendab ZeroHedge.

Sellised otsused näitavad, et traditsiooniline laskemoon stagnatsioonis majanduse turgutamiseks on otsas ning kasutatakse absurdsemaid meetodeid, et riiklik majandus ja statistika „paraneks“.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2014, 08:48

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing