Ekspress Grupp: Veeberi osalused pole meie asi

Ken Rohelaan 15. juuli 2014, 10:48

Miks ja millal on Janek Veeber otsustanud Hajime OÜ siirata enda nimelt advokaadibüroole, ei pea vajalikuks teada Ekspress Grupi tegevjuht Gunnar Kobin.

Kobini sõnul on talle Veeberi omanduses olevate ettevõtete struktuur ja omandisuhted teadmata. "Me oleme Janek Veeberiga äripartnerid, mitte abielupaar, mistõttu see, millised on tema osalused ühes või teises ettevõttes mingil suvalisel hetkel, ei ole minu asi teada ega Janek Veeberi kohustus meid informeerida," ütles Ekspress Grupi juht.

Kobini teatel on seoses SL Õhtulehe ja Ajakirjade Kirjastusega Ekspress Grupi partneriks Suits Meedia, kellega on osapooled sõlminud ühisettevõtete juhtimiseks aktsionäride lepingu ning kes on nimetanud ühisettevõtete nõukogudesse omapoolsed liikmed. "Mulle ei ole teada soov neid liikmeid muuta, mistõttu eeldan, et meie koostöö Suits Meediaga jätkub nii, nagu see seni on olnud," lisas ta.

Ekspress Grupi asutaja ja suuromaniku Hans H. Luige sõnul võib Hajime omanikumuutusele järgneda veel teisigi muutusi, viidates kiiretele taastuvenergeetika arengutele. Samal ajal lisas Luik, et seni on Veeber ja advokaat Marko Kaevando teda toimuvaga üldjoontes kursis hoidnud.

Ekspress Grupp avaldas 26. mail börsiteate, mille kohaselt kuulub Janek Veeberile läbi valdusettevõtte AS Giga ainuosalus OÜs Suits Meedia ja teistes äriühingutes.

Äripäev kirjutas täna, et Janek Veeber, kes oli seni Suits Meedia omanik, loovutas tegelikult 14. aprillil suure osa oma äridest Hajime OÜ kaudu advokaadibüroo Kaevando & Partnerid OÜ-le. Büroo partner Marko Kaevando keeldus avaldamast, kes on ettevõtte Hajime tegelik omanik. Veeberi sõnul ei mõjuta omanikumuutus otseselt kontserni kuuluvate äriühingute tegevust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2014, 09:03
Otsi:

Ava täpsem otsing