Idufirma sattus inkasso nimekirja

Kadri Põlendik 26. august 2014, 15:26

Turvasüsteemide pakkuja Defendec, mis sai aasta alguses KredExilt ekspordilaenu, sattus eneselegi üllatuseks Julianus Inkasso võlgnike nimekirja.

"Väga hea, et te ütlesite, ma vaatan selle üle," teatas Defendeci tegevjuht Jaanus Tamm Äripäeva kõne peale. Tammele tuli uudisena, et selline asi on juhtunud.

Uurimisel selgus, et tegemist võib olla ligi 3000 euro suuruse transporditeenuse arvega, mille jõudmist inkassosse ei osanud Tamm põhjendada, sest on enamiku aega olnud Eestist ära. "Suvi oli meil see aasta väga kiire aeg," märkis ta.

"Me transpordime iga nädal kaupa kuskile välismaale ja kõik sujub. Näiteks hiljuti läks nii Kolumbiasse kui ka UKsse," selgitas Tamm ja lisas, et võlg likvideeritakse selle nädalaga.

Defendecisse on teiste seas panustanud ka riigi rahastatava Arengufondi tütarettevõte SmartCap, mis investeeris 2012. aastal koos Firepower Ventures OÜga Defendecisse 1,2 miljonit eurot.

Defendec OÜ on 2006. aastal loodud Eesti tehnoloogiaettevõte, mis arendab arupuru ehk smart dust’i tehnoloogial põhinevaid jälgimissüsteeme turva- ja militaarsektorile ning infrastruktuuri ettevõtetele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2014, 08:32
Otsi:

Ava täpsem otsing