Juhan Lang • 5. september 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Bitcoini evangelist sai krimkaristuse

Välismeedias virtuaalraha bitcoini evangelistiks ristitud Charles Shrem mõisteti eile Manhattani kriminaalkohtus süüdi litsentsita raha vahendamise ärile kaasa aitamises.

Süüdi mõisteti ka Shremi partner Robert Faiella, vahendab Wall Street Journal. Ehkki lõpliku otsuse teeb USA ringkonnakohtunik Jed Rakoff, võib kinnipeetuid oodata 57-60 kuu pikkune vangistus.

Samuti on kuriteo eest ette nähtud 250 000 dollari suurune trahv või kahekordne summa, mis on saadud kuriteo toimepanemiselt. Sõltuvalt sellest, kumb summa on suurem.

Shremi advokaadi Marc Agnifilo sõnul oli tema kliendi jaoks oli suurim võit see, et valitsus otsustas loobuda rahapesu süüdistusest. Faiella ütles kohtus, et ta ei teadnud, et bitcoine kasutati easeaduslike narkootikumide ostuks.

24aastane Shrem asutas New Yorgis bitcoini vahendusfirma BitInstant, mille kaudu on kasutajatel võimalik virtuaalraha osta ja müüa. Nii tema kui Faiella vahistati jaanuaris, kuna usuti, et nad aitavad kaasa veebilehel Silk Road toimivale mustale turule, kus Faiella tüüris bitcoinide vahetust.

Õiguskaitseorganid sulgesid Silk Roadi 2013. aasta oktoobris. Veebruaris saidi omaniku Ross Ulbrichti vastu esitatud süüdistuse järgi oli tema veebilehest kujunenud „kõige keerulisem ja ulatuslikum kriminaalne turg internetis“. Ulbrichtil kohus siiski süüd ei leidnud.

Kohtu dokumentide järgi vahetasid Shrem ja Faiella väidetavalt üle 1 miljoni dollari bitcoinide vastu, mida veebilehe kasutajad said omakorda kasutada ebaseaduslikeks ostudeks.

Kaebuse kohaselt töötles Shrem isiklikult Faiella tehinguid, andis talle mahukate tellimuste puhul soodustust, ei esitanud kahtlase tegevuse kohta aruandeid ja aitas tal kõrvale vingerdada ettevõtte rahapesuvastastest piirangutest.

Shremi advokaat ütles uudistekanalile, et kui kohus lubab, naaseb tema kaitsealune tulevikus taas bitconiärisse.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt