Kaljurand: ma ei saanud aru, mida otsustati

20. oktoober 2014, 17:39
Tallinna Sadama juht Ain Kaljurand ütles ei saanud nõukogu koosoleku hääletustulemusest aru.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141020/NEWS/141029956/AR/0/AR-141029956.jpg

Tallinna Sadama juht Ain Kaljurand väitis kohtus tunnistusi andes, et tema jaoks jäi segaseks, kas nõukogus hääletati olümpiakomitee rahastamise poolt või vastu.

Kaljuranna sõnul hõikas toonane Tallinna Sadama nõukogu esimees Neinar Seli mullu oktoobris peetud koosolekul välja olümpiakomitee rahastamisotsuse häältega 4 : 3. Kaljurand aga ei saanud aru, kas nende häältega toetati rahastamisotsust või vastupidi.

Kaljurand väitis, et valmistus koosolekul järgmise punkti ettekandeks. Seetõttu ei pannud ta tähele, mis toimus. Küll aga teadis ta, kes hääletas poolt ja kes vastu. Kaljuranna sõnul on koosolekul ainuke aktsepteeritav viis hääletamiseks käe tõstmine, aga Seli seda ei teinud.

„Hääletamine ei omagi minu jaoks konkreetset õiguslikku tähendust,“ väitis Kaljurand. Ta selgitas, et nõukogu otsused on alles siis kehtivad, kui liikmed protokolli allkirjaga kinnitavad.

Kui prokurör Kaljurannale küsimusi esitas, läks kohtusaalis pingeliseks. Kaitsja süüdistas prokuröri selles, et ta ei kuula tunnistaja vastuseid ära. Kohtunik seepeale ütles, et kaitsja ei luba prokuröril küsimusi isegi lõpuni küsida, vaid hakkab enne protestima.

Samuti heitis kaitse ette, et prokurör tahab süüdistust laiendada, sest Seli hääletamine Tallinna Sadama nõukogu koosolekul ei leia kinnitust. Kohtunik ütles seepeale, et menetluse käigus võib süüdistusi lisanduda.

Juba eelnevad tunnistajad Remo Holsmer ja Kalev Lillo rõhutasid, et endise majandusministri Juhan Partsi ja Seli läbisaamine oli kehv. Seetõttu andis Parts IRLiga seotud nõukogu liikmetele suunise olümpiakomitee rahastamise vastu hääletada. Kui kohtus küsiti nende kahe konflikti kohta täpsemalt, ei osanud tunnistajad konkreetseid näiteid tuua.

Ka Kaljuranna väitel ütles Seli talle, et tema isik tekitab vastuolusid ja seetõttu ei saa ta selles küsimuses otsuseid vastu võtta. Prokurör palus ka Kaljurannal selgitada, milles seisnes Partsi ja Seli vastasseis. Seepeale ütles muidu peaaegu terve istungi vaikselt istunud Seli tunnistajale, et ta ei pea seda selgitama.

Samuti tahtis prokurör Kaljurannalt teada, kas nõukogu koosolek kulges tavapäraselt. Vahetult enne teda oli Lillo teatanud, et hääletamistulemuste väljakuulutamisele järgnes naerupahvakas. Kaljurand ei osanud seevastu ühtegi reaktsiooni esile tuua.

Täna jätkus Liivalaia kohtumajas olümpiakomitee presidendi ja Tallinna Sadama nõukogu esimehe Seli kriminaalmenetlus, kus Seli kahtlustatakse korruptsioonialases tegevuses. Väidetavalt hääletas Seli möödunud aasta 31. oktoobril toimunud Tallinna Sadama nõukogu koosolekul otsuse poolt toetada olümpiakomiteed 250 000 euroga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2014, 17:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing