Ken Rohelaan • 31. oktoober 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Ministeerium arutab sotsiaalmaksu lage

Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov.  Foto: Arno Mikkor

Järgmise aasta riigikogu valimistulemustest peaks selguma, kas Eestis tuleb sotsiaalmaksu lagi või mitte, ütles rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov.

PwC raamatupidamise ja maksude konverentsil ütles Jegorov, et sotsiaalmaksu lagi oleks Eestile äärmiselt kallis, kui see oleks madal. Kui lagi oleks kõrge, siis ei tekiks sellest majandusele väga suurt kasu.

Jegorov lisas, et praegu räägitakse lahendusest. "Vastus peitub 1. märtsi valimiste tulemustes. Kui see saab olema koalitsiooniprogrammi lubaduses, siis see tuleb," lausus ta.

Erinevalt sotsiaalmaksu võimalikust muutusest ei pea Jegorov tõenäoliseks ettevõtte tulumaksu süsteemi muutust. Vähemalt seni, kui Eesti on majandusfaasis, kus tuleb peale palju uusi kasvavaid ettevõtteid, kellel on vaja kasvamiseks hiljem kasumit optimeerida. Jegorovi hinnangul töötab praegune süsteem hästi ja täidab eesmärki.

Kui majanduses peaks tekkima palju ettevõtteid, kelle jaoks oleks kasvamise asemel oluline iga-aastane kasumi väljamaksmine, siis tasuks Jegorovi sõnul hakata arutama, kas süsteem vajab muutust. "Arvan, et Eesti on kaugel sellest arengustaadiumist, kus enam ei ole kasvada," ütles ta.

Äripäevale ütles Jegorov, et ministeeriumis arutatakse sotsiaalmaksu lae teemat peamiselt selle maksumuse ümber. "Kui sotsiaalmaksu lagi on liiga kõrge, siis ei ole sellel mitte mingit loodetud mõju niinimetatud tarkadele töökohtadele," lausus ta.

Jegorovi sõnul on debati keskmes küsimus, kas tegemist on efektiivse meetmega: kui sotsiaalmaksu lagi on liiga madal, siis see on eelarvele väga kallis samm, mida astuda. "Kui võtta laiemalt, siis sotsiaalmaksu lae küsimus on olnud alati olulisel kohal ka ettevõtjaid ühendavate organisatsioonide sõnavõttudes. Sellest aspektist ei ole tegemist uue teemaga," lisas ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt