Ken Rohelaan • 18. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Fund Ehitus: Kopli liinid oleks noortele atraktiivne elupaik

Fund Ehituse juhatuse liige Toomas Lipre hindab ettevõtte finantsvõimekust heaks, et osaleda Kopli liinide ostmises.  Foto: Raul Mee

Kopli liine osta sooviva Fund Ehituse juhatuse liige Toomas Lipre nimetab seda ala atraktiivseks mereäärseks piirkonnaks, mis võiks pakkuda huvi nooremale elamispinna otsijale.

Kopli liinide ostuks laekus Tallinna Linnavaraametisse tähtajaks kaks pakkumist, teatas Raepress. Pro Kapitali kõrval huvitub Kopli liinidest ka Fund Ehitus.

Fund Ehituse juhi Toomas Lipre sõnul arvestasid nad pakkumise tegemisel probleemidega, miks varasemad pakkujad on edasisest huvist loobunud. Kuna pakkumine on kahes osas, siis loodab Lipre, et teises ehk läbirääkimistega voorus saab asjaolusid vajadusel täpsemaks rääkida.

Konkurentsi hindab Lipre kasulikuks nii Tallinna linnale kui osalejatele. Kuigi tema sõnul on Kopli liinid mitme nüansi tõttu keerukas projekt, loodab ta saada konkursist midagi positiivset, kas või ideid.

"Me oleme noor ettevõte Eesti turul, aga teisest küljest oleme kohalik kapital ja hetkel arvame, et meil oleks finantsvõimekust seda teha, vajadusel kaasates Eesti finantsasutusi," ütles Lipre Äripäevale. Ta loodab ka, et Eesti riik ja turg areneb ning siinsed noored tahavad juurde kvaliteetset elamispinda. "Asukoht on ju suurepärane, sest merelähedust on alati hinnatud. Miks see ei peaks selle projekti juures olema siis plussiks?"

Tallinna linna omandis oleva 82 kinnistu ehk Kopli liinide ostu esimese etapi pakkumiste esitamise tähtaeg oli täna keskpäeval.

Tallinna Linnavaraameti juhataja Einike Uri ütles Äripäevale, et mõlemad pakkumised on põhjalikult ette valmistatud. "Praegu käib pakkumiste tehniline hindamine. Müüki ettevalmistav komisjon teeb kvalifitseerimisotsuse reedel," lausus Uri.

Kopli liinide kinnistud on pandud enampakkumisele alghinnaga kokku 1,5 miljonit eurot. Kinnistud müüakse ühtse müügiobjektina kombineeritud pakkumise korras – esimese etapiga selgitatakse välja enampakkumise tingimustele vastavad pakkujad ja teises toimub eelläbirääkimistega pakkumine.

Kopli liinide müügi eesmärk on leida maa-alale arendaja, kes ehitab välja sealse elamuala koos elamuala teenindamiseks vajaliku taristuga – kanalisatsiooni- ja veetrassid, tänavad, spordiväljakud, haljasalad jms. Arendaja peab alale kavandama ja välja ehitama ka avalikult kasutatava rannapromenaadi ja rannapargi ning ranna ja hoonete vahelisele alale spordi- ja mänguväljakud, koerte jalutusalad jms.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt