Birjo Must • 18. november 2014 kell 9:51

Pro Kapital tahab osta Kopli liine

Varemed Kopli liinidel.  Foto: PM/Scanpix

AS Pro Kapital Grupp esitas täna pakkumise Kopli liinide kombineeritud pakkumise esimeses voorus osalemiseks.

Tallinn müüb Kopli liinide kinnistuid kombineeritud pakkumise korras, mis on kaheetapiline. Esimene etapp ehk pakkuja kvalifitseerimine on avalik. Teine etapp on eelläbirääkimistega pakkumine ning sinna kutsutakse esimesel etapil nõuetele vastava pakkumise teinud osalejad.Esimesel etapil esitas Pro Kapital pakkumise vastavalt määratud müügitingimustele. Sealhulgas sisaldas pakkumine kirjalikku nõusolekut müüdava vara ostmiseks vähemalt alghinnaga kokku 1,5 miljonit eurot, Kopli liinide ala infrastruktuuri oma vahendite arvelt väljaehitamiseks ning võõrandatava ala turvalisuse tagamiseks.Tallinna linn on kehtestanud pakkumises osalemiseks osalejate kvalifitseerimisnõuded. Pakkujate kvalifitseerimise tulemused tehakse Tallinna linna poolt teatavaks kolme tööpäeva jooksul.Vastavalt Kopli liinid müügitingimustele võib AS Pro Kapital Grupp igal ajal enne lõpliku pakkumise esitamist pakkumisest loobuda. 

Tänavu märtsis teatas Kopli liinide ostust huvitunud Suurbritannia firma Ransome´s Trading Holding Company Ltd, et loobus ostuprotsessi jätkamisest. Veel jaanuaris sel aastal käis Kopli liinide ostuplaaniga Briti kinnisvaraarendaja Paul Cooke Tallinnas objektiga tutvumas. "Minu jaoks on see üks huvitavamaid objekte, mida oma pika kinnisvaraarendaja karjääri jooksul olen näinud," ütles ta toona ja rõhutas, et siin on palju potentsiaali. Ransome´s Trading Holding Company Ltd Eesti esindaja oli EST Kinnisvara OÜ.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter ütles toona, et Kopli liinide arendamise järjekordse ebaõnnestumise süü pole mitte Tallinna linnavalitsusel, vaid muinsuskaitseametil. Tema sõnul on nõuded ja ootused Kopli liinide arendamise osas liiga keeruliseks aetud ja seepärast ei leidu piirkonnale ostjat.

Tänavu mais kuulutas Tallinna linnavaraamet  Kopli liinidele välja uue enampakkumise.  82 kinnistut müüakse ühtse müügiobjektina alghinnaga kokku 1, 5 miljonit eurot. Kombineeritud pakkumise esimese etapi pakkumiste esitamise tähtaeg oli  18. novembril 2014 kell 12.

Aastaid tagasi soovis Kopli liine osta suurärimees Endel Siff, kuid ta loobus sellest 2007. aasta kevadel põhjendusega, et linna seatud tingimused ei sobinud talle.

Kopli liinide projekt hõlmab ca 17 ha suuruse maa-ala, millest hoonestatavate kinnistute pindala on ca 6 ha, ligi 11 ha on aga üldkasutatav, ühiskondlike ehitiste ja transpordimaa. Kopli liinide ja lähiala detailplaneeringu kohaselt on võimalik sellele alale ehitada ühe- kuni viiekorruselisi korterelamuid – kokku kuni 527 korterit - ja 38 ühepereelamut.

Hetkel kuum