TOP100 teine koht: edu toojad lahkuvad õhtuti

Sander Silm 28. november 2014, 16:07
Taavi Veskimägi ja Keit Pentus-Rosimannus käivitasid tänavu kevadel Estlink 2 ühenduse. See oli Eleringile üks aasta tähtsündmusi.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141128/NEWS/141129645/AR/0/AR-141129645.jpg

Eesti Edukamate Ettevõtete TOP100 teiseks ning riigifirmade TOPis esimeseks kerkinud Eleringi juht Taavi Veskimägi rõhutab ettevõtte tulemustes töötajate oskuseid ja kogemusi.

Möödunud aastal kasvas riikliku elektrisüsteemihalduri Eleringi käive 134 mln euroni, ärikasumit teenis ettevõte 53 mln eurot. Näitajad paranesid aastaga veerandi võrra. See tõstis firma TOP100 edetabelis teisele ning tänavu esimest korda koostatud Äripäeva riigifirmade TOPis esimeseks.

Ettevõtte juhi Taavi Veskimägi kirjutab kasvu töötajate kontole. "Eleringi peamine kapital on siin töötavate inimeste teadmised, oskused ja kogemus. Eleringis lahkub seega igal õhtul peale tööd arvestatav osa põhivarast peaukse kaudu koju," kommenteeris ta. "Juhatuse ülesanne on need inimesed järgmisel hommikul tuua tagasi tööle."

Ajaloo töökaimad 12 kuud

Lõppev aasta on firma ajaloos üks tegusamaid - tänavu lõppes üks etapp ettevõtte arengus, mille tulemusena on Eestis toimiv regionaalne elektriturg, ühendused Soomega ja vajalikud avariivõimekused. "Paradigmaatiliselt on 2014. aasta olulisim sündmus teise Eesti-Soome elektriühenduse EstLink 2 valmimine, mis liitis Eesti ja Soome elektrituru sisuliselt üheks," selgitas Veskimägi.

Teine oluline verstapost on Kiisal valminud 250MWvõimusega avariijaamade käikulaskmine, mis muudavad välisühendused siinsete tarbijate elektriga varustamisel sama usaldusväärseks kui kodumaised tootmisvõimsused. Selle aasta kolmas olulisem samm oli Veskimägi sõnul lepingu sõlmimine Fortumiga, mille lõplikul jõustumisel saab Eleringist gaasi põhivõrgu enamusomanik. Milliseks kujuneb aasta käibes-kasumis, Veskimägi Londoni börsifirmana avaldada ei soovinud.

Järgmise aasta väljakutsed on Veskimägi sõnul aga elektri ja gaasi ühissüsteemihalduri moodustamine ning regionaalse kokkuleppe saavutamine tegevuskava osas, mis võimaldaks Balti riike 2025. aastaks desünkroniseerida Venemaast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2014, 16:07
Otsi:

Ava täpsem otsing