Meelika Sander-Sõrmus • 28. november 2014 • 2 min
Jaga lugu:

Viinatootja: geograafiline tähis elavdaks konkurentsi

Rakvere Piiritusetehases valmib kodumaine piiritus  Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Eesti viinale geograafilise tähise kehtestamine loob Eestis eeldused väiksemate alkoholitööstuste tekkimiseks, mis elavdaks konkurentsi, ütles Estonian Spirit OÜ juhatuse liige Sven Ivanov.

Täna tegid põllumajandusminister Ivari Padarile ühispöördumise Eesti Põllumeeste Keskliit, Eestimaa Talupidajate Keskliit ja Eesti Rukki Selts geograafilise tähise Estonian Vodka tunnustamise toetamiseks. Moe viina tootja Estonian Spirit OÜ juhatuse liige Sven Ivanov märkis, et tähis on oluline kogu Eesti toiduainetööstusele.

Miks on oluline geograafiline tähis viinale?

Eestis on viina valmistamise ajalugu ligi 500 aastat ja piiritusetööstus on olnud üks Eesti tööstuse alustalasid. Geograafiline tähis loob Eestis toodetud viinale lisandväärtust kogu maailmas, see annab meile võimaluse rääkida oma lugu heast tootest, millel on pikk ja väärikas ajalugu. Tegelikult on see geograafiline tähis oluline kogu Eesti toiduainetööstusele – tegu on ju Eesti esimese geograafilise tähisega.

Millist kasu saavad sellest riik ja põllumees?

Võidab kindlasti tarbija – talle tekib selgus, milline viin on tegelikult Eesti toorainest tehtud ja milline mitte. Praegu seda selgust tarbijatel ei ole. Põllumeestele loob see täiendava võimaluse oma toodangut, eelkõige rukist ja nisu, veel rohkem väärtustada. Riigile on oluline, et väheneb piirituse import. Sissetoodud piiritusest segatud viin müüakse maha just suures osas Eestis ja Eesti viina nime all.

Rohkem väärtustataks kohalikku toorainet, tekivad investeeringud ja luuakse töökohti. Geograafilise tähise kehtestamine loob eeldused väiksemate alkoholitööstuste tekkimiseks Eesti eri paigus, see elavdaks nii kohalikku elu kui ka konkurentsi.

Loe pikemalt Äripäeva põllumajanduse teemaveebist: www.pollumajandus.ee.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt