Annika Kald • 2. veebruar 2015 kell 14:05

Patendiamet: La Muu ja Tere vahel konflikti ei ole

La Muu omanik Rasmus Rask Ettevõtluse Auhind 2014 auhinnagalal Tellisikivi Loomelinnakus.  Foto: Raul Mee

Nii ökojäätis La Muu kui ka Tere kaubamärk LaMumuu saavad loodetavasti turul rahulikult eksisteerida, kommenteeris patendiameti kaubamärgiosakonna talituse juhataja Janika Kruus.

Videointervjuus Äripäeva müügijuhtide teemaveebile www.bestsales.ee ütles La Muu kaubamärgi omanik Rasmus Rask, et La Muu edu pani piimatootja Tere registreerima sarnast kaubamärki La Mumuu. 

Patendiameti baasist nähtub, et La Muu kaubamärgi patenteerimistaotluse esitamise kuupäev on 6. mai 2013. Rask on saanud kaubamärgi registreeritud mullu 8. septembril.

Suurkontsern Tere on aga esitanud taotluse kaubamärgi registreerimiseks 24. aprillil 2013 ja saanud kaubamärgi registreeritud eelmise aasta 26. septembril.

Patendiameti kaubamärgiosakonna talituse juhataja Janika Kruus ütles, et seda ei saa patendiamet hinnata, millal ettevõtja oleks pidanud hakkama oma kaubamärgi registreerimisega tegelema. "Antud juhul tundub, et ettevõtjate vahel tegelikult konflikti ei ole ja mõlemad kaubamärgid saavad loodetavasti turul rahulikult eksisteerida," kommenteeris Kruus.

Kruus lisas, et registreeritud kaubamärgi õiguskaitse alguse kuupäevaks on taotluse esitamise kuupäev. Seega varasem kaubamärk on see, mille taotluse esitamise kuupäev on varasem.

„Patendiameti ekspertiisi tulemusena jõuti seisukohale, et kaubamärgid ei ole omavahel piisavalt sarnased, et oleks tõenäoline nende äravahetamine tarbija poolt,” kirjutas Kruus. Tema sõnul võib vastavalt kaubamärgiseadusele varasema kaubamärgi omanik vaidlustada hilisema märgi registreerimise otsuse, kui ta leiab, et see rikub tema õigusi. Antud juhul ei ole Tere AS La Muu registreerimist vaidlustanud, seega võib eeldada, et on nõustutud Patendiameti seisukohaga, märkis Kruus.

Vaata videointervjuud Rasmus Raskiga siit.

Hetkel kuum