Eiko Kink • Koit Brinkmann • 25. märts 2015 kell 13:43

Asmann maksis 5000 eurot kütuseraha tagasi

Eesti Raudtee juht Ahti Asmann.  Foto: Andras Kralla, Äripäev

Eesti Raudtee juhatuse esimehe Ahti Asmanni diiselmootoriga Audi A6 Allroadi kütusekulu oli ettevõtte raamatupidamispaberite järgi ligi 20 liitrit 100le kilomeetrile, sest tema kütusekaarti kasutas ka ettevõttega mitteseotud isik.

Asmann maksis hiljuti Eesti Raudteele tagasi umbes 5000 eurot ehk poole perioodil september 2012 - veebruar 2015 kogu kütusele kulunud summast.

Äripäeva andmetel sai Eesti Raudtee nõukogu info Asmanni kütusekaardi kasutuse kohta ning tõendina olid juures ka tanklate kaamerapildid, millelt on näha, et tööajal tangib Asmanni kütusekaardiga võõrasse autosse kütust üks naisterahvas.

Eesti Raudtee nõukogu esimees Raivo Vare ütles, et Asmann on kompenseerinud kütuse eest suurusjärgus 5000 eurot pluss käibemaks.

„Võimalust ettevõtte kütusekaarti kasutada isiklikuks otstarbeks oli kokku lepitud tööle asumisel. Kahjuks jäi see kokkulepe korralikult fikseerimata. Nõukogu on sellest informeeritud ning kulutused olen ettevõttele kompenseerinud,“ teatas Asmann pressiesindaja vahendusel küsimustele miks ta maksis hiljuti raha tagasi, kes on tema kütusekaardiga tankinud ning kuidas selline olukord sai tekkida.

„Mis seal enam ette heita. See on täpselt samamoodi nagu vanametalliga, kus vanametalliks võis minna ka osa, mis ei oleks sinna pidanud minema. Kuna kord seda otseselt ei välistanud, siis see nii juhtus,“ sõnas Vare küsimusele, kas kütusekaardi kasutamises on tal Asmannile etteheiteid.

Eesti Raudtee kulu Asmanni ametiauto kütuse, rehvide, kindlustuse, kasutusrendi jm eest oli 2012.a sügisest kuni selle aasta veebruari lõpuni kokku ligi 33 000 eurot, millest 5000 eurot kütuse eest on ta praeguseks ettevõttele tagasi maksnud.

Hetkel kuum