Äripäev • 27. märts 2015 kell 7:07

Põldoja firma Cofi laienes Lätti

Priit Põldoja äri Cofi areneb mühinal  Foto: Erik Prozes, Äripäev

Mullu 1,15 miljonit eurot kasumit teeninud Priit Põldoja ja Jan Andresoo asutatud järelmaksu- ja finantstehnoloogiaettevõtte Cofi AS laienes Lätti, teatas ettevõte.

Cofi AS on järelmaksu- ja finantstehnoloogiaettevõte, mille asutasid 2010. aastal Priit Põldoja ja Jan Andresoo. Ettevõtte peamiseks tegevusalaks on jaekaupmeestele mõeldud järelmaksuteenuse ja tarkvaralahenduste pakkumine.

Aasta algusest pakub Läti elanikele järelmaksuteenuseid Cofi Lizingz SIA, mis kuulub 90% ulatuses Cofi AS-le. “Kuna Cofi järelmaksu puhul on tegu tehnoloogiliselt ja äriprotsessidelt standardiseeritud tootega, siis oleme alati arvestanud selle ekspordipotentsiaaliga. Meil on Lätis tugev meeskond, kes aitab toodet turule tuua, ja siiani edukas algus annab põhjust oodata väga häid tulemusi,” selgitas Cofi AS nõukogu esimees Priit Põldoja pressiteate vahendusel.

Ettevõtte kiire kasv

Cofi ja sidusettevõtete tänane aktiivsete kliendilepingute koguarv on 100 000 ja finantseerimisportfelli maht ligi 30 miljonit eurot. Ettevõtte järelmaksuportfell jätkas 2014. aastal kiiret kasvu, kasvades 2013. aastaga võrreldes 68%. Aasta lõpu seisuga oli portfelli mahuks 13 miljonit eurot.

Uue järelmaksumüügi maht oli 2014. aastal ligi 17 miljonit eurot, kasvades 2013. aastaga võrreldes 60%. Uusi järelmaksulepinguid sõlmiti 2014. aastal 37 500, seda oli 2013. aastaga võrreldes 51% rohkem. Cofi järelmaksu pakkuvate partnerite hulk kasvas 255 lepingulise kaupmeheni.

“Kasvu taga on head partnersuhted ja investeeringud tehnoloogiasse. Tänapäeva panganduse ja infotehnoloogia vahele võib tõmmata võrdusmärgi, seepärast oleme Cofi üles ehitanud nagu tehnoloogia-startupi, püüdes keerulisi äriprotsesse IT abiga võimalikult nähtamatuks muuta. Mida mugavamad, läbipaistvamad ja selgemad on finantsteenused, seda rahulolevam on klient,” selgitas Cofi AS juhatuse esimees Jan Andresoo pressiteate vahendusel.

Ettevõtte kliendilepingute arvu kasvus mängis olulist rolli AS ETK ja AS Cofi äriühing ETK Finants AS, mis pakub maksekaarti Säästukaart Pluss. 2014. aasta jooksul kasvas Säästukaart Pluss kaartide arv 40 000 kaardilt 60 000 kaardini. Ettevõtte finantseerimisportfelli suurus oli ligi 9 miljonit eurot.

Möödunud aastal tuli Cofi ja Krediidipanga koostöös turule ka uus toode, sihtlaen, mille puhul Cofi vastutas tehnoloogilise platvormi ja krediidiprotsessi eest. 2014. aasta lõpuks oli ühisettevõtte Krediidipank Finants AS finantseerimisportfelli maht ligi 6 miljonit eurot.

“Ka sidusettevõtete edu puhul on ühiseks nimetajaks olnud jõuline tehnoloogiline areng. Olukorras, kus universaalpankade väljastatavate krediitkaartide arv on langenud, on Säästukaart Pluss olnud üks kõige kiirema kliendikasvuga makse- ja krediitkaarte möödunud aastal. See näitab, et pangandusteenused on kolimas universaalpankadest välja ja konkreetsele nišile keskendudes võib olla väga edukas,” rääkis Cofi AS nõukogu esimees Priit Põldoja.

Hetkel kuum