Eliisa Matsalu • 9. aprill 2015
Jaga lugu:

Investorid murravad pead

Nordea Pank Eesti peaökonomist Tõnu Palm.  Foto: Raul Mee

Head tootlikkust soovival investoril ei tasu võlakirjadesse raha paigutada, ütles Nordea Panga peaökonomist Tõnu Palm. Kindlam valik oleks aktsia- ja kinnisvaraturg.

Nordea Panga peaökonomist Palm ütles, et tipp-pankadel on praegu ebasoodne aeg, kuna suurem osa tulust tuleb intresside pealt, mis on praegu miinustes. „Pangandussektoril ei lähe hästi. Raske on tulu teenida ja ka teenustasudes on konkurents suur,“ ütles ta täna Nordea Panga ja Kinnisvara Liidu korraldatud kinnisvarakonverentsil.

Palm lisas, et olukord on siiski parem kui kaks aastat tagasi. Tema sõnul paneb Euroopa majanduse kasvama tarbimine, mida madalate hindadega suurendada püütakse. Intressimäärad jäävad aga madalaks pigem lühikeseks ajaks. Suurimaks ekspordi ja tarbimise mõjutajaks Euroopas on energiahinnad. Rohkelt sõltub ka sellest, mida teeb Hiina majandus. Ligi pool Hiina majandusest sõltub aga omakorda energiahindadest.

Järgmistel aastatel kasvab Palmi sõnul Euroopa ja ka Eesti majandus prognoositust aeglasemalt, kuna pole piisavalt investeeringuid. Palm ütles, et investoritel on praeguses madalate intressidega majanduskeskkonnas peamurdmist, kuidas oma sääste paigutada. Parimad võimalused selleks on Palmi sõnul just kinnisvara- ja aktsiaturg. Eriti köidab Palmi sõnul investoreid just heas asukohas keskustes paiknev kinnisvara. Võlakirjaturgu Palm investeerida ei soovita, kuna nende tootlus on pikalt negatiivne. Näiteks on Soome riigivõlakirja tootlus negatiivne viie aasta peale, Hispaania tootlus on umbes pool protsenti ja Rootsi oma null.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum