Siim Roode raputas maha Autorolloga seotud ärid

Siim Roode loobus äridest, mille vastu on esitatud ulatuslikud kahjunõuded.  Foto: Andras Kralla

Autorollo skandaali võtmeisik Siim Roode pole enam seotud ettevõtetega, mille vastu on ringkonnakohtu otsusega esitatud solidaarseid nõudeid ligi 200 000 euro ulatuses.

Roode väitis Äripäevale, et äridest loobumise põhjus pole käimasolev Autorollo kohtuasi ega kahjunõue. „Sellises ärikeskkonnas mina äri teha ei soovi,“ põhjendas ta.

Juunikuus jõustus Autorollo tsiviilasja kohtuotsus, millega määrati solidaarsetes nõuetes Roodelt ja temaga varem soetud ettevõtetelt välja kahjunõudeid ligi 190 000 eurot. Suurim neist oli solidaarne nõue Roode, Rain Rosimannuse, OÜ Roode & Partnerid, NJORD Advokaadibüroo OÜ-lt ja Keit Pentus-Rosimannuse vastu – 163 817 eurot (summadele lisanduvad viivised).

Selle aasta alguses kaotas Roode osaluse MAQS Law Firmis ning ettevõte nimi muudeti NJORD Advokaadibürooks. Sama juhtus ettevõttega OÜ Roode ja Partnerid – nüüd kannab firma nime OÜ ATMEOL ning selle omanik ja juhatuse liikge on Taivo Israel.

Israel on Inforegistri andmetel seotud mitme võlgades ettevõttega – küttepuude tootjast sõõrikumeistriteni – ning teda teatakse kui raamatupidamisteenuste pakkujat. Äripäeval ei õnnestunud teda eilse päeva jooksul tabada.

Ka Roode ei soovinud ettevõtte müüki kommenteerida: „Ma ei soovi sel teemal teile mingeid selgitusi anda.“

Teisalt on Roode eraisikuna endiselt Autorollo tsiviilasjas esitatud solidaarsetes kahjunõetes vastutav. Ent viimasel ajal on ta tahtlikult või tahtmata jätnud mulje, justkui oleks tema majanduslik olukord muutunud. Paralleelselt käib kohtus ka Autorollo kriminaalmenetlus, kus üks süüdistatav on Roode. Viimasel kohtuistungil selgus, et Roode oli esitanud kohtule taotluse määrata talle kaitsja riigi õigusabi korras. Samuti sõitis ta kohtusse jalgrattaga.

Roode selgitas kaitsja vahetamist lühidalt, et tal on põhiseaduslik õigus riigi õigusabile.

Nõuded Siim Roode ja tema endiste äride vastu

Juunis mõistis ringkonnakohus Siim Roodelt, Rain Rosimannuselt, OÜ-lt Roode & Partnerid, NJORD Advokaadibüroo OÜ-lt ja Keit Pentus-Rosimannuselt solidaarselt välja OÜ Autorollo kasuks hageja tütarfirma asutamisega tekitatud kahjudega seotud nõude rahuldamiseks kahjuhüvitise 163 817 eurot 67 senti, viivise 34 673 eurot 92 senti.

Siim Roodelt ja NJORD Advokaadibüroo OÜ-lt mõisteti solidaarselt välja OÜ Autorollo kasuks OÜ Autorollost raha kõrvaldamise nõude rahuldamiseks kahjuhüvitise 9244 eurot ja 60 senti, viivise 1956 eurot ja 73 senti.

Siim Roodelt, OÜ-lt Roode & Partnerid ja NJORD Advokaadibüroo OÜ-lt mõisteti solidaarselt välja OÜ Autorollo kasuks OÜ Autorollost raha kõrvaldamise nõude rahuldamiseks kahjuhüvitise 8710 eurot ja 15 senti, viivise 1843 eurot ja 60 senti.

Siim Roodelt, OÜ-lt Roode & Partnerid ja NJORD Advokaadibüroo OÜ-lt mõisteti solidaarselt välja OÜ Autorollo kasuks OÜ Autorollo vara kõrvaldamisega seotud nõude rahuldamiseks kahjuhüvitise 6135 eurot ja 52 senti, viivise 1298 eurot ja 65 senti.

Hetkel kuum