Mari Mets • 8. september 2015 kell 7:15

Pessimistlik IT-firma palkab pessimismist hoolimata

Marko Sverdlik ütleb, et Proekspert plaanib järgmisel aastal 15-20 uut töökohta luua, kui kõik läheb plaanipäraselt.   Foto: Meeli Küttim

Proeksperdi juht Marko Sverdlik ütleb, et optimismiks või pikaajaliseks planeerimiseks praeguses poliitilises-majanduslikus olukorras põhjust pole ning ettevõte peab olema valmis turuolukorra halvenedes kiiresti reageerima, sest järgmise aasta ootused ja ennustused baseeruvad ebastabiilsetel alustel.

Insenertarkvara loomisega tegeleva Proeksperdi ostsid eestlased Taani suuromanikult Danfossilt välja tänavu jaanuaris, nüüd on Eesti firma eesmärk tuua 70% käibest välisturgudelt.

„Võttes arvesse ootusi järgmise aasta käivet samas mahus suurendada, on eesmärk ambitsioonikas. Kindlasti jätkame turuosa kasvatamist olemasolevatel turgudel Taanis ja Soomes. Samaaegselt otsime aktiivselt võimalusi laiendada oma tegevusi ka teistes Skandinaavia riikides,“ sõnas Sverdlik.

Suurimateks väljakutseteks peab Sverdlik ekspordi kasvu ja konkurentsivõime suurendamist välisturgudel ning kogenud ja kvalifitseeritud tööjõu leidmist ning seejärel ka selle hoidmist, seda nii Eestist kui ka välismaalt.

„Kui kõik läheb ootuspäraselt, siis tekitame turule 15-20 uut töökohta. Tegelikkuses sõltub kõik sellest, kuidas läheb äri meie olemasolevatel klientidel ning kui kiiresti ja millises mahus suudame välisturgudel oma teenuseid pakkuda,“ selgitas Sverdlik.

Ta märkis, et Proekspert on juba aastaid lähtunud põhimõttest, et töötaja geograafilisel asukohal ei ole suurt tähtsust – tööd saab teha seal, kus on kõige mugavam. „Sellest põhimõttest tulenevalt värbame oma kollektiivi inimesi nii kodumaalt kui ka väljastpoolt,“ märkis ta.

Proeksperdi eelmise aasta käive oli 7 miljonit eurot, kasum seejuures 870 000. Aasta varem oli käive 6,5 miljonit ja kasum 576 000 eurot.

Hetkel kuum