Rikaste TOPi 8 vanimat liiget

Rikaste TOPi vanim liige on Äripäeva asutaja Ülo Pärnits.  Foto: Terje Lepp

Juba homme ilmuvas Äripäeva Rikaste TOPis on 8 ettevõtjat, kel vanust 75 aastat või rohkem. Kõik nad on Eesti majanduselus olnud tegijad mitukümmend aastat.

Rikaste TOPi vanimad liikmed reastatud vanuse järgi (number nime ees näitab kohta tänavuses TOP 500s, nime järel on toodud vanus).

184. Ülo Pärnits, 7914 miljonit eurotTema suurimaks ettevõtmiseks on Tallinnas 35 hektaril asuva Ülemiste ärilinnaku arendamine. Kavandab linnakusse uusi büroo- ja tootmishooneid, kaugemas tulevikus plaanib rajada ka hotelli, konverentsikeskuse ja kortermaju. Pärnits oli ka Äripäeva asutaja.

317. Grigori Oništšenko, 788,3 miljonit eurotOli aastaid koos Rein Tõntsoniga puksiiriteenust osutava ettevõtte PKL suuromanik. 2013. aasta lõpus müüsid PKLi Soome puksiirifirmale Alfons Hakans. Tõntsoni ja Oništšenkole kuulunud ettevõte OÜ PKL Holding teenis 60% puksiirifirma aktsiate müügist 15,9 miljonit eurot. Pärast müügitehingut otsustasid Tõntson ja Oništšenkole PKL Holdingu likvideerida. Oništšenko vara kanti üle firmale GNO Holding OÜ ja sealt edasi liikus puksiirifirma müügist teenitud 7,79 miljonit eurot firmasse Ogile Invest, millest pool kuulub Grigori Oništšenkole ja teine pool võrdselt Irina Oništšenkole ja Jelena Lazarevale. Ogile Invest paigutas raha erinevatesse väärtpaberiinvesteeringutesse.

251. Jaan Kabin, 7710,6 miljonit eurotKontserni EKE Invest üks omanikest. Firmale kuulub näiteks Tallinna kesklinnas asuv Tornimäe ärimaja, samuti on EKE Invest osanik ASis Desintegraator, ASis Pärnu Plaaditehas, Värska Sanatooriumis, Pärnu sanatooriumis Tervis jm

131. Jüri Uppin, 7619,6 miljonit eurotTallinnas asuva Susi hotelli omanik. Teinud ka mitmeid kinnisvarainvesteeringuid, muu hulgas ostnud kinnistu Läänemaal Pivarootsis looduskaitseala serval.

103. Madis Habakuk, 7625,2 miljonit eurotEstonian Business Schooli asutaja ja omanik. Suurem osa tema varandusest on aga kinnisvaraäris.

480. Rein Haarde, 755,7 miljonit eurotASi Viimsi Kaubahoov omanik.

208. Arvi Liivik, 7512,4 miljonit eurotEhitusmaterjalide müüja Espak ja puitmaju tootva Valmeco üks omanikest.

81. Toivo Ninnas, 7531,3 miljonit eurotKõrge koha rikaste edetabelis tagab kunagisele poliitikule ja Tallinna abilinnapeale osalus Tallink Grupis. Samuti on tal mitu väiksemat äri, näiteks kuulub Ninnasele Pärnus asuv, enam kui kolme miljoni eurose käibega taastusravikeskus Viiking.

Hetkel kuum