Kadi Neemre • 15. oktoober 2015 kell 19:54

Wall Street kärbib boonuseid

Foto: EPA

Wall Streeti pankurite ja börsimaaklerite boonused on sellel aastal tõenäoliselt väiksemad, kuna kaubandustulud on kahanemas.

Goldman Sachs märkis, et nad eraldasid kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 16% vähem raha boonuste maksmiseks, vahendab CNBC.

JPMorgan Chase’i finantsjuht Marianne Lake sõnas, et turud on sellel kuul olnud üsna vaiksed ning analüütikud on oma aasta viimaste kvartalite prognoosidega olnud liiga optimistlikud. Reutersi analüütikud prognoosivad JPMorgani neljanda kvartali kasumiks 13% kasvu, võrreldes eelmise aastaga.

Goldmani kauplemistulud kukkusid kolmandas kvartalis 15% seoses palkade, valuuta ning kaupade hinna langusega. Paljud investorid kardavad võtta võlakirjadega seotud riske, kuni pole selgunud täpsem aeg, millal USA keskpank plaanib intressimäärasid tõsta.

Palgad Wall Streetil võivad sellel aastal koguni 10% võrra langeda. Suurim palgakärbe tabab palgakonsultatsioonifirma Johnson Associatesi juhi Alan Johnsoni sõnul börsimaaklereid.

Nõrgem kauplemiskeskkond avaldab pankadele negatiivset mõju, samuti mõjutavad pankasid uued finantskriisijärgsed reeglid.

Pangad on hakanud oma maksestrateegiaid restruktureerima, kuna viis-kuus aastat, mis on kriisist möödunud, on olnud neile üsna keerulised,” sõnas Johnson.

Mõned märgid, et pangad on hakanud oma püksirihma koomale tõmbama, on juba ilmnenud.

Näiteks HSBC Londoni haru investeerimispanganduse osakonna palkasid on sellel aastal juba 10% võrra kärbitud.

Aasta esimeses kvartalis, mil kasumid olid tõusuteel, maksid pangad suuremaid boonuseid. Näiteks Goldmani palgafond kasvas 11%, kuna ettevõtte esimese kvartali kasum oli võrreldes eelmise aasta sama perioodiga teinud 14% kasvu.

Pärast seda on panga kasum aga kaks järjestikust kvartalit languses olnud.

 

 

Hetkel kuum