Kadi Neemre • 16. oktoober 2015 kell 15:54

BP tegevjuht: madal naftahind on tegelikult hea

Foto: EPA

Naftaginandi BP tegevjuht Bob Dudley usub, et madalad nafta hinnad ei ole energiasektori jaoks üldsegi mitte halvad. Kuna naftatoodete toetusi on üle maailma kärbitud, on see kaasa toonud turu õiglasema hinnapoliitika, vahendab CNBC.

“Inimesed ütlevad, et madal nafta hind ei julgusta taaskasutatava energia kasutamist. Kuid tegelikult on naftatoodete toetuste kärpimine üle maailma heaks stiimuliks vaadata pigem taastuvenergia suunas,” sõnas Dudley.

“See muudab energia hinnapoliitika õiglaseks. India ja Indoneesia on astunud juba suuri samme ning nafta hinna langus ei ole üldsegi mitte halb uudis,” lisas ta.

10-st tegevjuhist koosnev Nafta ja Gaasi Kliimainitsiatiivi grupp (OGCI) allkirjastas oma hiljutisel kohtumisel “efektiivse globaalse kliimamuutuse kokkuleppe”, mille eesmärgiks on teha jõupingutusi kasvuhoonegaaside piiramiseks.

“Nafta hind on volatiilne, me teame seda. Kuid kliimamuutuse küsimus ei sõltu naftahinnast,” sõnas Prantsuse nafta- ja gaasifirma Total juht Patrick Pouyanne.

OGCI-sse kuuluvad BG Group, Eni, Pemex, Reliance Industries, Repsol, Saudi Aramco, Shell, Statoil, BP ning Total.

Ühendus, mille liikmed toodavad kokku ligi 10% maailma energiast, märkis, et nad toetavad gaasi kasutamise osakaalu suurenemist maailma energiaturul ning metaaniemissioonide vähendamist.

Nii Dudley kui Pouyanne märkisid, et surve vähendada emissioonigaase on tugev, kuid vähem keskkonnasõbralikud energiaallikad nagu kivisüsi ja nafta jäävad siiski osaks energiastrateegiast.

“Reaalsus on see, et maailm vajab aastal 2035 kõiki energialiike, kuna selleks ajaks on tänasest 7 miljardist inimesest planeedil saanud 9 miljardit,” sõnas Dudley.

 

Hetkel kuum