Birjo Must • 2. veebruar 2016
Jaga lugu:

Naftahiiu BP kahjum oli 30 aasta suurim

BP kahjum oli mullu 20 aasta suurim.   Foto: Reuters/Scanpix

Briti naftagigant BP teatas viimaste aastakümnete suurimast kahjumist, kuna ülimadal nafta hind rõhus tugevalt firma tulemustele.

2015. aastal kujunes BP kahjumiks kokku 6,5 miljardit dollarit, mis on Bloombergi andmetel vähemalt 30 aasta suurim. Ettevõtte aktsia hind on uudise peale täna Londoni börsil langenud ligi 7%. 

BP teatas aruandes, et hoolimata pingutustest ja kulude kärbetest mõjutas tulemusi väga palju siiski madal nafta hind. Nafta hind on langenud 12 aasta madalaimale tasemele ehk umbes 33 dollarile barrel. Kuna naftakartelli OPEC toodang aina kasvab, siis kestab turul ülepakkumine.

Ajad muutusid BP jaoks raskeks juba möödunud aastal, mil nafta hind kukkus 60 dollarile barrel. Sarnaselt teiste naftatootjatega otsib ka BP täiendavaid võimalusi kulude kärpimiseks ning katkestab investeerimisprojekte. Jaanuaris teatas firma, et kavatseb koondada 5% globaalsest tööjõust.

Hoolimata kahjumist lubas aga firma maksta dividende 10 senti aktsia kohta.

Sel nädalal on nafta hind veelgi langenud. Täna maksab USA nafta WTI barrel 30,98 dollarit ja Põhjamere nafta Brent 33,66 dollarit. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum