Piret Reiljan • 29. oktoober 2015 kell 9:45

Rõivase ja Ilvese turvameestele liisiti uued Audid

Uus Audi Q7.  Foto: Audi

Alates septembrist kasutavad peaminister Taavi Rõivase ja president Toomas Hendrik Ilvese turvamehed uusi Audi luksusmaastureid Q7, kuna eelmiste sama margi autode liisingulepingud lõppesid.

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) vahetas välja kaks autot - üks neist oli peaministri turvameeste ja teine presidendi turvameeste kasutatav sõiduk. PPA pressiesindaja Uku Tampere sõnul vahetati sõidukid välja, sest nad olid vanad ehk suure läbisõiduga ja nende mõlema 4aastane liisinguleping lõppes.

"See on tavapärane protseduur, muud ajendit nende väljavahetamiseks ei ole," märkis Tampere Äripäevale. Ta lisas, et leping lõppes, korraldati hange ja sobivaimaks osutus Audi.

"Sõlmiti uus leping järgmiseks neljaks aastaks. Kui sõidukitele paigaldatud politsei erivarustus kõrvale jätta, siis on tegemist standardvarustuses autodega," selgitas Tampere. Ühe auto liisingumakse on koos käibemaksu ja intressiga 1210 eurot kuus.

Autoajakirjanik Raivo Murde kirjutas uuest Audi Q7 tänavu juunis Eesti Päevalehes ja kiitis, et auto väärib luksusmaasturi tiitlit. "Senine mudel oli muidugi ka ajahambast väga puretud. Uus Q7 on eelkäijaga võrreldes nagu iPhone 6 Nokia Communicatori kõrval," võrdles ta. Eriti muljetavaldav on Murde sõnul uue Q7 minimalistlik armatuurlaud, mida tema ei osanud viiemeetriselt mürakalt oodata.

Tänavu vahetas PPA välja ka peaminister Taavi Rõivase turvasõiduki ja Rõivas kasutab praegu uut Audi A8. Presidendi turvasõiduki liisinguleping lõpeb järgmisel aastal.

Hetkel kuum