Äripäev • 5. november 2015 kell 12:09

Endine börsijuht sai Eesti esimese krediidiandja tegevusloa

Finora Capital OÜ tegevjuht ja üks omanikest on endine Tallinna börsi juht Andrus Alber.  Foto: Raul Mee, Äripäev

Finantsinspektsioon andis neljapäeval, 5. novembril 2015 uue krediidiandjate ja –vahendajate seaduse (KAVS) alusel välja esimese krediidiandja tegevusloa Finora Capital OÜ-le. Menetluses on veel 37 taotlust.

Tegevusluba annab ettevõttele õiguse väljastada tarbijakrediiti, sealhulgas anda laene elamukinnisvara ostmiseks, renoveerimiseks või ehitamiseks.

Finora Capital OÜ tegevjuht ja üks omanikest on endine Tallinna börsi juht Andrus Alber. Ettevõte osanikud AS Redgate Capital ja OÜ Bukler. Ettevõte esitas Finantsinspektsioonile taotluse krediidiandja tegevusloa saamiseks käesoleva aasta 9. aprillil.

„Eesti tarbijakrediidi turu korrastamine on jõudnud olulise tähiseni, tänasest tegutseb turul laenuandja, mille tegevus on korraldatud KAVS nõudeid järgides,“ kommenteeris Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Vastavalt 18. veebruaril 2015 riigikogus vastuvõetud seadusele allutati krediidiandjad ja -vahendajad Finantsinspektsiooni järelevalvele. Nimetatud valdkonnas tegutsevad ettevõtted peavad oma tegevuse viima seadusega kooskõlla ning taotlema krediidiandja tegevusloa 21. märtsiks 2016. Hetkel on Finantsinspektsioonis töös veel täiendavalt 37 taotlust krediidiandja tegevusloa saamiseks.

Hetkel kuum