Äripäev • 7 november 2015

Vaata uue riikliku lennufirma lennugraafikut

Eesti riigile kuuluva Nordic Aviationi juhatuse liige Erik Sakkov ütles, et praegu on tegemist ajutise lahendusega.   Foto: Andres Haabu

Riigi loodud uus lennundusettevõte Nordic Aviation Group alustab pühapäevast koostöös viie Euroopa lennufirmaga otseühenduste pakkumist Tallinnast kaheksal erineval lennuliinil.

Uus riigifirma alustab otselendudega Tallinnast Amsterdami, Brüsselisse, Kopenhaagenisse, Stockholmi, Oslosse, Kiievisse, Trondheimi ja Vilniusesse. Esimene Nordic Aviationi korraldatav lend väljub 8. novembri hommikul kell 6:50 Amsterdami.

Nordic Aviationi lennugraafik alates 08.11.2015:

-        2  korda päevas Amsterdami (v.a. laupäeva õhtuti),

-        2 korda päevas Brüsselisse (v.a. laupäeviti ning neljapäeva, reede, ja pühapäeva hommikuti),

-        3 korda päevas Kopenhaagenisse (v.a. laupäeva õhtuti ja pühapäeva hommikuti),

-        4 korda päevas Stockholmi (reedeti 3 korda ja laupäeval-pühapäeval 2 korda),

-        2 korda päevas Oslosse (v.a. laupäeviti),

-        5 korda nädalas Kiievisse (v.a teisipäeviti ja laupäeviti, alustab 09.11.2015.),

-        2 korda nädalas Trondheimi (reedel ja pühapäeval) ning

-        2 korda päevas Vilniusse (argipäeviti).

-        Alates 19.12.2015 on plaan laupäeviti lennata Münchenisse (kuni märtsi lõpuni).

Nordic Aviation ei saa hetkel pakkuda lende Moskvasse ja Peterburgi. Lendude alustamiseks Venemaale on vaja uuendada kahepoolseid lepinguid riikide vahel.

Nordic Aviation on hetkel vaid lendude tellijaks, sest ettevõttel ei ole veel oma lennukeid ega meeskondi. Lende teostatakse koostöös lennufirmadega BMI, Trade Air, NextJet ja Carpatair, kellelt on renditud lennukipark koos meeskondadega ning Adria Airways, kelle poolt on lennuettevõtja sertifikaat, kommertsplatvorm ja piletimüügisüsteem. Seetõttu kehtivad Nordic Aviationi lendudel esialgu Adria Airways reeglid.

Nordic Aviation Group nõukogu esimehe Peeter Tohveri sõnul tuleb rõhutada, et Nordic Aviation on uus ja iseseisev ettevõte, mis ei ole Estonian Airi õigusjärglane. „Euroopa Liidu reeglid on väga karmid, mistõttu alustame täiesti puhtalt lehelt ja uue meeskonnaga. Valitsus on pannud loodud ettevõttele ülesandeks lendude jätkamise võrreldavas mahus eelmise operaatoriga. Oleme teinud selle nimel väga tõsist tööd ning oleme täna reisijate teenindamiseks valmis,“ sõnas Tohver.

Nordic Aviationi juhatuse liikme Erik Sakkovi sõnul pöörab ettevõte algusest peale oma näo kohaliku kliendi poole. „Me soovime, et Eestimaa inimesed saaksid lennata Tallinnast kõikidesse olulistesse keskustesse, aga minimaalne positsioon, millest me täna lähtume, on Eesti rahvale harjumuspärase liinivõrgustiku tasemel opereerimine. Nordic Aviationi peamine eesmärk on Eesti kliendi rahulolu ja me pöördume käesolevaga kõigi Eestimaa elanike poole palvega, et alustavale ettevõttele antaks võimalus end tõestada,“ ütles Sakkov.

„Praegune olukord on vaheetapp. Aja jooksul arendatakse Nordic Aviationi tegevuse baasilt välja uue brändiga meie oma uus rahvuslik lennundusettevõte. Neid plaane loodame lähemalt tutvustada järgmisel suvel,“ sõnas Sakkov. „Head reisijad, palun lennake meiega. Palun aidake meid uue lennufirma loomisel esimesest päevast alates, palun toetage meid ja ostke pileteid meie lendudele. Teie panus on ülioluline.“

Nordic Aviation Group on asutatud 25. septembril 2015. Ettevõtte juhatuse liikmed on Jaan Tamm, Ahto Pärl ning Erik Sakkov. Nõukogusse kuuluvad Peeter Tohver, Katrin Rasmann, Toomas Haidak ja Toomas Uibo.

Hetkel kuum