Äripäev • 23. november 2015 kell 12:42

Soome professor: terrorism on Venemaale suurepärane võimalus

Soome professor: terrorism on Venemaale suurepärane võimalus.  Foto: epa

Soome rahvusvahelise poliitika professor Pami Aalto leiab, et Venemaa, USA ja Euroopa suhete soojenemine on veel kaugel, kuid võitlus terrorismiga võib neid peagi liita.

Intervjuus raadio Yle hommikuprogrammile ütles Aalto, et märke Venemaa ja Lääne suhete soojenemise kohta pole praegu üleliia palju - sõda Süürias piirdub vaid luureandmete vahetamisega.

Aalto arvates saab tõeline suhete soojenemine toimuda juhul, kui Euroopa, Venemaa ja USA korraldavad koordineeritud rünnakuid terroristide pihta.

Professor leiab, et Venemaa üritab pidevalt leida võimalust, et normaliseerida suhted Läänega. „Venemaa ei saa aastaid elada olukorras, kus nafta hind on madal ning sanktsioonid peatavad Läänest tuleva raha ja koostöö Lääne firmadega.“ Ta lisas, et Venemaa vaatenurgast peab olukord paranema mitte aastate, vaid kuude jooksul. Seepärast ongi Venemaa nüüd välja käinud suurepärase võimaluse koonduda võitlusse ühisvaenlase, terrorismi vastu.

Aalto et oota Lääne venevastaste sanktsioonide nõrgenemist enne seda, kui olukorras Ida-Ukrainas ja Krimmis pole murrangut. Tema sõnul tuleb Läänel lõpuks tunnistada Krimmi ülevõtmist, kuid selleks peab väga oluliselt muutuma tänane olukord Ida-Ukrainas.

Hetkel kuum