Äripäev • 23. november 2015 kell 11:50

Vene reisilennuki pomm asus 15aastase tüdruku istme all

Egiptuses alla kukkunud Kogalõmavia Airbus A321.  Foto: epa

Egiptuses alla kukkunud Vene reisilennuki rususid uurinud eksperdid tuvastasid reisijatesalongis koha, kuhu terroristid olid paigutanud lõhkekeha.

Selgus, et see oli 30. või 31. reas asuva tooli all, kus istusid Peterburist pärit 15aastane koolitüdruk ja 78aastane pensionär, vahendas LifeNews.

Rusude keemiline ekspertiis ja inimeste säilmete uurimine lubab eriteenistustel kindlusega väita, et kuni kilose trotüülekvivalendiga lõhkekeha plahvatas lennuki salongis istmekoha 30A või 31A all. Nendel kohtadel istunud reisijad hukkusid silmapilkselt.

Lööklaine levis plahvatuskohast ette, lennuki ninaosa poole kuni 27. rea istmeteni, saba suunal ulatus lööklaine vaid 32. reani.

31. oktoobril kukkus Vene lennufirma Kogalõmavia reisilennuk A321 Egiptuses Siinai poolsaare kohal alla. Hukkusid kõik 224 pardal olnud reisijat ja meeskonnaliiget.

Uurimiskäiguga kursis isiku sõnul võidakse lennuki mustad kastid ja rusud pärast uurimise lõpetamist saata Iirimaale, sest Kogalõmavia liisis lennukit Iiri firmalt, kes oli seaduse järgi lennuki omanik, vahendas Interfax.

Hetkel kuum