Äripäev • 17. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Nädal graafikutes: kust tuleb parteide raha, kas korteri hinda saab kaubelda

Vabaerakonna liikmed riigikogu esimesel istungil.  Foto: Andras Kralla

See nädal tõi avalikuks erakondade sissetulekud, millest selgus, et võimuerakondade liikmed on küllalt kesised maksumaksjad, küll aga võtavad Reformierakond ja IRL rahuga vastu kahtlustuse saanud ärimehe raha.

Kõige tugevam liikmemaksu tasumise distsipliin on Vabaerakonnal, kus liikmemaksu tasub pea iga neljas, viletsaim aga Reformierakonnal ja EKRE-l , kus maksu tasus viimases kvartalis vaid iga 78. liige.

Võimuparteid võtavad vastu kahtlustatava Tederi raha

Eelmise aasta viimases kvartalis annetas Edgar Savisaare altkäemaksuasjas kahtlustuse saanud ärimees Hillar Teder kümneid tuhandeid eurosid Reformierakonnale ja IRLile.

Kas kinnisvara hinda saab alla kaubelda?

Vastus on jah. Üheksal juhul kümnest suudab kinnisvara ostja küsitavat hinda alla kaubelda, keskmiselt jääb summa 5 protsendi ümber kuulutuses küsitud hinnast.

Google: eestlased janunevad skandaali

Eelmisel aastal otsisid eestlased Google’i otsinguportaalis kõige rohkem skandaalidega seotud sõnu nagu Nordic Aviation Group, pagulased ja Ieva Kupce.

Transiit languses

Transiidikeskus sobib hästi illustreerima kogu sektori kesist käekäiku – ettevõte kaotas näiteks konteinerikäibes aastaga 20 protsenti.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum