Äripäev • 16 jaanuar 2016

Selgusid parimad pressifotod

Peter Hunt golfirajal - Äripäeva fotograafi võistlustöö.  Foto: Eiko Kink

Eesti Ajalehtede Liidu ja Eesti Pressifotograafide Liidu žürii valis 1135 foto seast 2015. aasta aasta pressifoto ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.

Žürii esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg. Eestist hindasid fotosid ajakirja-, pressi-, spordi-, reklaami- ja loodusfotograafina tegutsenud Jarek Jõepera ning Eesti Ekspressi uuriva toimetuse juht Tarmo Vahter. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Leedu fotoajakirjanik Artūras Morozovas ning Soome fotograaf Hanna-Kaisa Hämäläinen.

Kokku laekus konkursile 717 tööd, nendest fototöid oli esitatud 657, pildifaile koos fotoseeriatega oli 1135. Osalejaid on tänavu 62.

Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias. Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2015“.

Lisatud galeriis on ära toodud iga kategooria nominendid. Võitjad tehakse teatavaks Eesti Ajalehtede Liidu korraldataval pressipeol märtsi alguses.

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2015“ autor pälvib lisaks veel 640 euro (neto) suuruse preemia.

Parimad pressifotod 2015  Foto: Tairo Lutter/Postimees
Hetkel kuum