Virge Haavasalu • 29. jaanuar 2016 kell 13:30

Riigikogu esimees jättis krediitkaardi kasutamata

Riigikogu esimees Eiki Nestor.  Foto: Andras Kralla

Kuigi riigikogu esimehel Eiki Nestoril on asutuse krediitkaart olemas, ei pidanud ta mullu vajalikuks seda kasutada.

Riigikogu kantselei

Loob riigikogule vajalikud tingimused põhiseaduslike funktsioonide täitmiseks. See tähendab riigikogu, selle liikmete ja tööorganite nõustamist, riigikogu igakülgset teenindamist ning sise- ja välissuhtluse korraldamist, samuti valimiskomisjoni teenindamist jpm.

Allikas: riigikogu kantselei

„Ei ole krediitkaarti kasutanud, sest pole vaja läinud,“ oli Nestori põhjendus.

Lisaks riigikogu esimehele võib kantseleile ostetud kaupade ja teenuste eest krediitkaardiga tasuda kantselei direktor ja finantsosakonna juhataja, ütles kommunikatsioonijuht Urmas Seaver. Krediitkaartide kuulimiit on 6500 eurot.

Kokku kulutati mullu krediitkaartidega 2730 eurot. 

Kantselei direktor tasus Seaveri sõnul kantselei krediitkaardiga mullu kuus korda kogusummas 584,56 eurot. Viiel korral oli kaardi kasutamine seotud majutuse ja toitlustusega välislähetustel ning korra toitlustusega Eestis.

Vajalikud ka IT-kulud 

Kantselei finantsosakonna juhataja tasus mullu krediitkaardiga kuus korda kogusummas 2146,16 eurot. Krediitkaarti kasutati majandustehingute eest tasumiseks juhul, kui muud võimalust tasumiseks ei olnud, näiteks lähetuse osavõtutasu, IT-kulud. 

"Mõne tarkvara soetamine on võimalik ainult otse veebist ja makstes krediitkaardiga. Finantsosakonna juhataja kaardiga osteti tarkvara, mis on vajalik riigikogu kantselei põhitegevuseks,“ selgitas Seavar.

Ta selgitas lähemalt, mida krediitkaarditehingud endas sisaldasid. Üles loendatuna väljavõttest (vt allpool):

rida 1 – Fastspring – vMix HD tarkvara videosalvestuse automatiseerimiseks;rida 2 – Itunesi tellimus – tarkvara OS X Server, Mac arvutite haldamiseks;rida 10 – Wowza Media Systems – videopildi voogedastustarkvara litsentsipikendus (video edastamiseks veebilehel);rida 11 – Solveig Multimedia – videosalvestiste lõikamise tarkvara.

Riigikogu kantselei direktori kaardiga maksti mullu mais toimunud koosoleku ja tunnustusürituse korraldamise eest veidi üle 200 euro. Seal osalesid kantselei teenistujad.

Visiit Ukrainasse

Eelmise aasta mais külastas riigikogu esimees Nestor Ukrainat, delegatsiooni koosseisus oli ka kantselei direktor. Direktori krediitkaardiga tasuti visiidi kahe toitlustamise arved (kokku 239 eurot), kus osalesid delegatsiooni liikmed ja lõunakohtumistele kutsutud külalised. Direktori kaardiga maksti kõigi osalejate toitlustamise eest. Direktorile maksti ka lähetuse päevaraha.

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof käis mullu oktoobris Šveitsis rahvusvahelisel tippkohtumisel, mis oli seotud rahvusvahelise kuritegevuse tõkestamisega. Ürituse osavõtutasu oli 750 eurot.

Pariisi kliimamuutuste konverentsil käis riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra.

Krediitkaartide mullune väljavõte

Hetkel kuum