Äripäev • 29. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Nädal graafikutes: kütustest ja kaabakatest

Põllumehed eelmise aasta saagi üle kurta ei saa.  Foto: EPA

Selle nädala huvitavamad graafikud näitasid arenguid nafta- ja gaasiturul, nahutasid riigilt raha väljapetjaid ja rõõmustasid hea teraviljasaagi üle.

Rohkem kui kümnendi kehtinud seadusega on seni aastas vangi saadetud keskmiselt 30 elatisrahavõlglast. Seadus, mis võimaldab laste elatisraha võlglastele määrata kriminaalkaristuse ja saata nad sellega reaalselt vangi, karmistus tänavu 1. jaanuarist veelgi. Märtsis rakenduvad ka tõhusamad meetodid võlglastelt raha kättesaamiseks.

Enneolematult hea teraviljasaak

Esialgsetel andmetel oli eelmise aasta teraviljasaak 1,5 miljonit tonni, mis on 26% suurem kui aasta varem ja teadaolevalt Eesti kõigi aegade suurim.

Rebimine LNG-terminali pärast

Pärast seda, kui Soome loobus regionaalse veeldatud maagaasi (LNG) terminali rajamisest ning Alexela gruppi kuuluv Balti Gaas jäi Läti ja Soome konkurentsiameti heakskiiduta ning seeläbi eemale ka sügisesest Euroopa Liidu rahastamisvoorust, on Leedu konkurendid asunud agaralt turgu võitma.

14 aktsiaideed naftasektorist

Äripäev koostas Swedbanki analüütikute soovituste põhjal nimekirja valdavalt Põhjamaade energiasektori aktsiatest, mille ostu või müüki võiks investorid praegu kaaluda.

 

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum