Äripäev • 11. veebruar 2016 kell 6:30

PKC sulgeb Eestis tootmise ja koondab üle 600 töötaja

PKC Keila tehas.  Foto: Andras Kralla

Autotööstusele juhtmeköidiseid valmistav rahvusvaheline PKC Grupp sulgeb aasta pärast Eestis Keila tehase ning koondab aasta jooksul 613 töötajat. PKC plaanib siinse tootmise üle viia Leedu ja Venemaa tehastesse.

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul on töötukassa olukorraga kursis ja valmis töö kaotavaid inimesi abistama asuma. „Teeme praegu teada info põhjal ettevalmistusi ja pilt saab selgemaks pärast kohtumist tööandjaga reedel kell 14. Oleme valmis pakkuma nõustamist ja tööturuteenuseid mahus, mis on vajalik töö kaotavate inimeste uuesti tööle aitamiseks, ütles Paavel.

„Kuigi tegemist on Eesti jaoks suure ja tõsise koondamisjuhtumiga, on aasta piisavalt pikk aeg, et inimesed saaksid uue olukorraga harjuda, vajadusel täiendada kvalifikatsiooni ning uue töö leida. Töötukassa teeb kõik, et kogu koondamisperioodi vältel paindlikult olukorrale reageerida“, lisas Paavel. 

Eestis jätkab PKC Grupp Euroopa ja Lõuna-Ameerika regiooni keskuse arendamist, mis annab tööd sajakonnale inimesele.

PKC suunab oma tööjõumahuka tootmise Leedu ja Venemaa tehastesse, selgitas PKC Eesti juhatuse liige Merle Montgomery.

Pikas perspektiivis peab ettevõte konkurentsis püsimiseks otsima tootmisvõimalusi riikides, kus on konkurentsivõimelisemad tootmiskulud ja paindlikumad tööjõuturu võimalused.

PKC Eesti on ka pärast Keila tootmise sulgemist Eesti üks suuremaid eksportööre, kuid tellib juhtmeköidiste valmistamise allhankena teistest PKC grupi tehastest.

Koondamisgraafik on täpsustamisel ja sõltub tootmise siirdamisgraafikust PKC tehastesse Leedus ja Venemaal, teatas ettevõte.

PKC Eesti annab praegu tööd 707 inimesele.

PKC Grupp on rahvusvaheline kontsern, mis tegeleb elektrijaotussüsteemide disaini, tootmise ja integreerimisega, elektroonika ja teiste spetsiaalkomponentide valmistamisega auto- ja veeremitööstustele ning teistele tööstusharudele.

PKC Grupil on tehased Brasiilias, Hiinas, Eestis, Soomes, Saksamaal, Leedus, Mehhikos, Poolas, Venemaal, Serbias ja USAs. Grupi mullune müügitulu oli 908 miljonit eurot. PKC Grupp on noteeritud Nasdaq Helsingi börsi nimekirjas.

Hetkel kuum