PKC sulgeb Eestis tootmise ja koondab üle 600 töötaja

11. veebruar 2016, 09:30
PKC Keila tehas.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160211/NEWS/160219942/AR/0/pkc.jpg

Autotööstusele juhtmeköidiseid valmistav rahvusvaheline PKC Grupp sulgeb aasta pärast Eestis Keila tehase ning koondab aasta jooksul 613 töötajat. PKC plaanib siinse tootmise üle viia Leedu ja Venemaa tehastesse.

Eestis jätkab PKC Grupp Euroopa ja Lõuna-Ameerika regiooni keskuse arendamist, mis annab tööd sajakonnale inimesele.

PKC suunab oma tööjõumahuka tootmise Leedu ja Venemaa tehastesse, selgitas PKC Eesti juhatuse liige Merle Montgomery.

Pikas perspektiivis peab ettevõte konkurentsis püsimiseks otsima tootmisvõimalusi riikides, kus on konkurentsivõimelisemad tootmiskulud ja paindlikumad tööjõuturu võimalused.

PKC Eesti on ka pärast Keila tootmise sulgemist Eesti üks suuremaid eksportööre, kuid tellib juhtmeköidiste valmistamise allhankena teistest PKC grupi tehastest.

Koondamisgraafik on täpsustamisel ja sõltub tootmise siirdamisgraafikust PKC tehastesse Leedus ja Venemaal, teatas ettevõte.

PKC Eesti annab praegu tööd 707 inimesele.

PKC Grupp on rahvusvaheline kontsern, mis tegeleb elektrijaotussüsteemide disaini, tootmise ja integreerimisega, elektroonika ja teiste spetsiaalkomponentide valmistamisega auto- ja veeremitööstustele ning teistele tööstusharudele.

PKC Grupil on tehased Brasiilias, Hiinas, Eestis, Soomes, Saksamaal, Leedus, Mehhikos, Poolas, Venemaal, Serbias ja USAs. Grupi mullune müügitulu oli 908 miljonit eurot. PKC Grupp on noteeritud Nasdaq Helsingi börsi nimekirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2016, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing